Rahvuslased: on oluline mõista kui habras võib olla vabadus

Raivo Tamm, Riina Solman, Tarmo Kruusimäe, Aivar Kivisiv ja Kristjan Ühtid mälestuspärja asetamisel. Foto: Mikko Kuusk

Rohkem kui sada aastat tagasi, 3. jaanuaril 1920, vaikisid relvad. Täna, Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeval tähistame seda murrangulist sündmust kõikjal Eestis vaikuseminutiga.

Vabadussõja võidusambale Tallinnas asetasid rahvuslaste poolt pärja Isamaa Tallinna piirkonna aseesimees Tarmo Kruusimäe, Riigikogu liige Raivo Tamm, Tallinna volikogu liige ja erakonna aseesimees Riina Solman, Tallinna piirkonna arendusjuht Kristjan Ühtid ning Tallinna kesklinna osakonna juht Aivar Kivisiv.

Vabadussõja võidusammas ehitati Vabaduse Platsi äärde Harju mäe nõlvale kaitseminister Jaak Aaviksoo ministriks oleku ajal aastatel 2008-2009. Vabadussõja võidusamba rajamisele tagasi vaadates, tänaseid kui toonaseid vaidlusi meenutades, aga eriti maailmas toimuvat jälgides, on oluline mõista kui habras võib olla vabadus ja kui õnnelikud me eestlastena võime olla, et meil on oma Eesti Vabariik. Hoidkem seda! Igavene au neile, kes Eesti vabaduse ja omariikluse eest oma elu ohvriks tõid. Elagu Eesti, me isamaa!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga