Priit Sibul: Reformierakond viib Riigikogu vaikivasse ajastusse

FOTO: Konstantin Sednev / Postimees Grupp

Reformierakonna riigikogu fraktsioon edastas sotsiaalkomisjonile umbes 2000 muudatusettepanekut perehüvitiste seadusele. Isamaa peasekretäri Priit Sibula sõnul tähendab see parlamendi töö halvamist ning Riigikogu viimist vaikivasse ajastusse.

„Tegemist on pretsedenditu olukorraga. Eesti on parlamentaarne riik. Nüüd on tekkinud aga olukord, kus peaministrierakonnale ei meeldi Riigikogu enamuse algatus ning seetõttu plaanitakse täielikult halvata parlamendi töö. Sisuliselt soovitakse kehtestada vaikiv ajastu“ rääkis Priit Sibul, kelle sõnul tuleb kindlasti leida lahendus, kuidas Riigikogu töövõime tagada ja perehüvitiste seadus vastu võtta.

„Eelnõu algatajad peavad nüüd ühiselt maha istuma. Peame leidma tekkinud olukorrale lahenduse. Tegemist on põhimõttelise küsimusega. Riigikogu peab ennast kehtestama ja lükkama tagasi peaministrierakonna katsed vaikiva ajastu kehtestamiseks,“ ütles ta.

Sibul avaldas ka lootust, et sotsiaaldemokraadid enda kolmapäeva hommikuse kannapöörde ümber vaataksid. „Sotsiaaldemokraadid on küll teatanud, et võtavad enda allkirjad eelnõult tagasi, kuid eelnõu hääletuse osas ei ole nad selget vastust andnud. Reformierakonna obstruktsiooni valguses võiksid sotsid enda seisukoha taaskord ümber vaadata.“

12. mail algatasid Isamaa, SDE, Keskerakonna ja EKRE fraktsioonide liikmed perehüvitiste seaduse muutmise seaduse, mis näeb ette tõsta esimese ja teise lapse lapsetoetus 100 euroni, kolme kuni kuuelapseliste perede lasterikka pere toetust 700 euroni ning seitsme ja enamalapseliste perede lasterikka pere toetust 900 euroni. Lisaks nähakse ette peretoetuse indekseerimine ja lasterikka pere toetuse järk-järguline vähenemine kuni pere noorima lapse täisealiseks saamiseni.

Kommentaarid artiklile “Priit Sibul: Reformierakond viib Riigikogu vaikivasse ajastusse

 • 3. juuni 2022 kell 11:24
  Permalink

  Huvitav,huvitav!
  Isamaa valijana ei saa ma aru,mis teil parteis toimub?Kirjutate siin,et reformierakond viib Eesti vaikivasse ajastusse,aga ise samal ajal olete koheselt valmis tegema reformierakonnaga koalitsiooni ja selle eesmärgi nimel toetasite koos oravatega läbi nn.lasteaiaseaduse Eesti jätkuvat venestamist.Lisaks avaldas Seeder arvamust,et koalisatsioonil oravatega ei ole viga midagi.Kohe tekivad mõned küsimused:
  1.Kas seltsimees Seeder arvab,et II samba vabastamine oleks võimalik olnud koalitsioonis oravatega?Kui arvab,et jah,siis oleks niivõrd rumalatel inimestel aeg poliitikast lahkuda,sest ilmselgelt ei oleks see seadus läbi läinu,aga see seadus on peale tasuta ühistranspordi Tallinnas 30 aasta jooksul ainus seadus,mis on suunatud riigikodanikele.Ja kui seda ei võimaldanud ühisosa tolleaegsete koalitsioonikaaslastega,siis mis?
  2.Koalitsioonis oravatega,jääb Isamaa varem või hiljem oravapuudli rolli.Kui see ei ole Isamaa juhtivpoliitikutele siiani selge,siis oleks ka neil aeg lahkuda poliitikast,sest kõik see näitab,et Isamaa ei ole Eesti riigi põhiseadust,iseseisvust,selle järjepidevust ja eesti rahvust kaitsev erakond.Sellisel juhul pole vaja oma valijat petta ja ausa käiguna liituda reformierakonnaga,sest olete samade Eesti omariikluse ja rahvuse kaotamise kandjad,nagu ka reformierakond ja E200 nimeline vene erakond Eestis.
  Kahju,et Isamaa on osutunud ideoloogiata inimeste koosluseks.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga