Luik: Balti õhuturbemissiooni ei tohi seada kahtluse alla

Kaitseminister Jüri Luik kinnitas ministeeriumi valmisolekut toetada kaitsetööstust rahvusvaheliste kontaktide loomisel ning kaitseväe valmidust pakkuda sõjalist ekspertiisi toodete testimisel. Foto: Eesti Uudised

Kaitseminister Jüri Luige sõnul ei tohi raketiintsidendi tõttu seada kahtluse alla Balti õhuturbemissiooni.

Luige sõnul on Balti õhuruumis liitlaste hävitajatele väljaõppevõimaluste pakkumine igati loogiline, et piloodid oleksid pidevas valmisolekus. “Tõenäosus, et selline intsident võiks toimuda, on üks tuhandest ja see ei sea kahtluse alla Balti õhuturbemissiooni ega neid protseduure, mis sellel missioonil kasutatakse,” rõhutas Luik.

Tema sõnul peab põhjalikult uurima, kuidas rakett sai juhuslikult lendu minna, kusjuures eriline roll uurimisel peab olema Hispaanial ning Eesti pakub igati põhjalikku koostööd. “Hispaania kaitseminister on vabandanud ja avaldanud sügavat kahetsust,” ütles Luik, lisades, et sama tegi ka Hispaania kaitseväe juhataja.

Eesti poolt loob Luik veel neljapäeval uurimisrühma, mida asub juhtima kaitseministeeriumi asekantsler Meelis Oidsalu. “Töörühma ülesanne on vaata üle Eesti-poolsed regulatsioonid. Seni olen peatanud kõik NATO õppused Eesti õhuruumis,” märkis Luik.

Luik tänas elanikke, kes andsid kaitseväele infot raketi võimaliku kulgemise osas, sest see andis kaitseväelastele väärtuslikku teavet, et tuvastada raketi trajektoor.

Luik tõdes, et on ka võimalus, et raketist ei leitagi ühtegi detaili, seda juhul, kui rakett oli õhus plahvatanud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga