Seeder: Venemaa liikmelisus rahvusvahelistes organisatsioonides tuleb ümber vaadata

Isamaa fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder. FOTO: Erik Peinar

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on Venemaa eiranud kõiki rahvusvahelise õiguse põhimõtteid ning Ukraina toetamiseks tuleb kasutusele võtta kõik survestamise meetmed, sh tuleb tõstatada küsimus Venemaa liikmelisusest rahvusvahelistes organisatsioonides.

Seederi sõnul ootab ta Euroopa Liidult täna otsust, millega kehtestataks Venemaale, sh Putinile kõige karmimad sanktsioonid. „Venemaa rünnak Ukraina vastu väärib laiaulatuslike majandussanktsioone ja riigi ametkonna varade külmutamist,“ ütles ta, lisades et aeg on kaaluda ka Venemaa liikmelisust ja rolli erinevates rahvusvahelistes organisatsioonides, sh ÜRO-s, kus Venemaa agressorina on lausa julgeolekunõukogu eesistuja.

Seeder rõhutas, et samal ajal tuleb toetada Ukrainat. „Ukrainale tuleb tagada militaar-, majanduslik ja humanitaarabi koos selge NATO ja Euroopa Liidu toetusega. Oluline on, et avatakse ka selge perspektiiv Ukraina liitumiseks NATO ja EL-iga,“ rääkis Isamaa esimees.

Siseriiklikult on tema sõnul oluline, et kiirkorras suletaks Venemaa propagandakanalid ja langetatakse kohe otsus viia kiirendatud korras ellu Riigikaitse arengukavas ettenähtud investeeringud. „Riigikaitse arengukavas kavandatud investeeringuid tuleb olulisel määral kiirendada. Oluline on võimelüngad likvideerida. Vajadusel tuleb selleks võtta erakorraline riigikaitselaen. See on ka meie sõnum liitlastele, et oleme valmis oma julgeolekusse erakorraliselt panustama ja ootame sama ka liitlastelt. Samal ajal tuleb suurendada NATO kohalolekut allianssi idatiival,“ rõhutas Seeder.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga