Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder

Putin on hull, kes valmistus pikka aega sõjaks Ukraina ja lääne vastu. Ukrainas sõda käib, aeg oleks lääneriikidel ärgata ja tavapärasest “ümberlaua diplomaatiast” reaalsesse ellu sukelduda. Veel on midagi võimalik parandada ja võimalikke tulevasi ohvreid vähendada, kirjutab Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder sotsiaalmeedias.

“Euroopas käib laiaulatuslik sõda. Hävitatakse Ukraina riiki ja tapetakse süütuid inimesi. Euroopa Liidu riigijuhid istuvad ümber laua ja deklareerivad ühtsust. Aga jõuetu ühtsus ei ole lahendus. Meil ei ole aega tühjadeks avaldusteks. Venemaa vastaste sanktsioonide rakendamise osas puudub lääneriikidel tegelikult üksmeel,” tõdeb Seeder.

Isamaa esimees tõdeb sotsiaalmeedias, et SWIFT maksusüsteemi kaudu rahastatakse Venemaad ja sõda Ukrainas. “Venemaa väljaarvamise kohta SWIFT süsteemist ütles Biden, et selle vastu on “mitmed Euroopa partnerid”. Uskumatult häbiväärne! Euroopa riigid rahastavad Venemaad ja toetavad sõda Ukrainas.”

Seederi sõnul tuleb Venemaa SWIFT süsteemist koheselt eraldada. “Lisaks kohene ja täielik kaubandusembargo, Venemaa vallas- ja kinnisvara külmutamine , EL-i õhuruumi sulgemine vene lennukitele, EL-i ja NATO perspektiivi avamine ja sõjaline abi Ukrainale ning Venemaa agressiooni hukkamõist ja tema tegevuse peatamine rahvusvahelistes organisatsioonides on kohustuslik miinimum. Tühjad avaldused õõnestavad usaldust,” kirjutab Isamaa esimees.

“Tagantjärgi tarkusena peame tunnistama, et lääneriikide juhtide “diplomaatilised vestlused” Moskvas ja pehmete sanktsioonide rakendamine, oli viga, mis ei hoidnud ära sõda. Alahindasime sinisilmselt Putinit. Tagantjärgi tarkus on see ainult juhul, kui praegu viga tunnistame ja sellest õpime. Muidu pole see isegi tagantjärgi tarkus. Putin on hull, kes valmistus pikka aega sõjaks Ukraina ja lääne vastu. Ukrainas sõda käib, aeg oleks lääneriikidel ärgata ja tavapärasest “ümberlaua diplomaatiast” reaalsesse ellu sukelduda. Veel on midagi võimalik parandada ja võimalikke tulevasi ohvreid vähendada.”

“Nüüd saime teada, et Euroopa riikide juhtidel jätkus ”mehisust” külmutada Putini varad Euroopas…aga Putinil pole Euroopas vara?! Ja Bideni sanktsioonid pankadele rakenduvad kuu aja pärast. Tule taevas appi!” lõpetab Seeder.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga