Urmas Reinsalu: Riigikogu peab vaktsineerimiskaosega seoses viivitamatult kogunema

Urmas Reinsalu on kokku kutsunud riigieelarve kontrolli komisjoni istungi, et kuulata valitsuse esindajaid. Foto: Erik Peinar

Riigikogu liige ja Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Urmas Reinsalu (Isamaa) leiab, et parlament peab kogunema erakorraliseks istungiks, kuna vaktsineerimise juhtimise ümber on suur segadus.

„Eile sai riigikontrolöri pöördumise kaudu teatavaks, et Eestil ei ole juba kuu aega kehtivat vaktsineerimiskava. Sama olukord oli ka aprillis, mil riigikontrolör andis oma kirjas teada, et kehtiv vaktsineerimiskava puudub. Eestis pole tähtsamat küsimust kui vaktsineerimine, kuid riigikontrolöri raportist selgub, et selle asja juhtimises valitseb täielik segadus,“ kirjutab Reinsalu sotsiaalmeediapostituses.

„Me ei tohi suve maha magada, Eesti vaktsineerimistempo on Euroopa sabas juba kuid.
Piltlikustades võib tuua näite, et kui peaminister ja terviseminister lubasid eelarve kontrolli komisjonis, et mai alul on vaktsineeritud 80 protsenti üle 80 aastastest, siis praeguseks oleme jõudnud naiste seas vaid 61 ja meeste seas 69 protsendini,“ märgib Reinsalu, kes on esmaspäevaks kutsunud kokku riigieelarve kontrolli komisjoni istungi, et kuulata valitsuse esindajaid.

„Pool aastat oleme komisjonis neile küsimustele tulutult tähelepanu juhtinud.
Ma ei näe parlamentaarses riigis teist võimalust, kui et nüüd peab kogunema parlament.
Kui seda ei tehta, siis näitab Riigikogu, et vaktsineerimine Eestis ei ole oluline küsimus.
Lugedes riigikontrolöri kirja nendin, et vastutamatus selles küsimuses on jõudnud kriitilise piirini. Kinni maksavad selle inimesed oma tervisega ja kogu ühiskond eesseisvate uute piirangutega,“ kirjutab Urmas Reinsalu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga