Endine sotside liige joonistas haakristi Keskerakonna aknale

Keskerakonna akende sodija jäi ka politsei turvakaamera lindile. PPA foto

Politsei leidis Keskerakonna büroo akende arvatava sodija turvakaamera salvestistelt ning neljapäeva pärastlõunal tehti ka selgeks mehe isik. Tegemist on 40-aastase Maksim Nikolajeviga.

Sama mees seisis protestiplakatiga neljapäeval Tallinna linnavolikogu ees, kus teda märkasid kõik linnavolikokku suundavad poliitikud. Mehe tundis ära sotsist linnavolinik Anastassija Kovalenko. Politseinike saabudes oli volikogu ees kirjeldusele vastav 40-aastane mees, kellele edastati kutse ilmuda reedeks politseisse ütlusi andma.

„Olime patrulliga volikogu juures, et kontrollida sealset parkimiskorda. Üks plakatiga mees asus volikogu ette protestima. Samal hetkel möödus meist üks volikokku suunduv saadik, kes arvas, et tegemist on kuidagi tuttava näoga – et kas  see ei võiks olla Keskerakonna büroo akende sodija?“ ütles mupo vaneminspektor Meelis Meerents.

Meerents võrdles meest fotoga ning kutsus kutsus siis kohale politsei “Politsei saabus kiiresti, minutitega. Edasiste menetlustoimingutega tegeles juba politsei,” ütles Meerents.

Mees sodis 17. märtsil kella 13.50 ajal Tallinnas Narva maanteel asuva Keskerakonna büroo aknaid, joonistades sinna haakristi ja kirjutades roppusi.

Sotsist linnavolinik Anastassija Kovalenko tundis ära oma endise erakonnakaaslase. Äriregistri andmetel oli aastatel 2011-2017 samavanune Maksim Nikolajev Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige. Facebookis on mees teinud mitmeid Keskerakonna ja võimaliku uue koalitsiooni kriitilisi postitusi ning jaganud Raimond Kaljulaidi venekeelset mässukutset. Neid sotse jätkub ka igale rindele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga