Uuring: EKRE toetus langes aasta madalaimale tasemele

FOTO: SCANPIX/MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES

Reformierakonna populaarsus kasvas oktoobris ning ta suurendas ka oma edu teisel kohal oleva Keskerakonna ees. Järsult on langenud EKRE toetus, selgus BNS-i ja Postimehe tellitud uuringufirma Kantar Emor kuu keskel läbiviidud küsitlusest.

Reformierakonda toetas oktoobris 28,4 protsenti poliitilist eelistust omanud kodanikest, septembris oli erakonna reiting 26,7 protsenti. Sellega muutus suurima opositsioonierakonna toetuse dünaamika, mis oli jaanuarist alates olnud langustrendis.

Samas kasvas oktoobris pisut ka Keskerakonna toetus, mis on 25,2 protsenti. See on Kantar Emori uuringutes jaanuarist saadik Keskerakonna kõige kõrgem näitaja.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakonna (EKRE), populaarsus langes septembriga võrreldes viiendiku võrra: 20 protsendilt 15,8 protsendini.

Neljanda reitinguga on jätkuvalt Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE), mille toetus oktoobris oli 14 protsenti.

Toetus erakonnale Isamaa oli oktoobris 5,1 protsenti.

Erakonna Eestimaa Rohelised ja Vabaerakonna toetus valimiskünnist ei ületanud.

Kantar Emor näitab erakondade reitinguprotsente nendest, kellel on erakondlik eelistus, seega “ei oska öelda” vastanute protsent elimineeritakse. Andmete näitamise selline viis muudab erakondade reitinguprotsendid võrreldavaks riigikogu valimiste tulemustega. Oktoobris oli “ei oska öelda” osakaal 25 protsenti, mis on 2 protsendipunkti rohkem kui septembris. Maksimaalne statistiline viga ±2,9 protsenti.

Kokku küsitles Kantar Emor 11. – 18. oktoobrini veebiintervjuude meetodiga 954 kodanikku vanuses 18-84 aastat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga