Fotokonkursi “Ilus oled, isamaa!” võitjad said autasustatud

Menukas fotokonkurss “Ilus oled, Isamaa!” sai selleks korraks läbi ja võitjad said autasustatud. Eesti Uudiste peatoimetaja Mart Luik kommenteeris konkurssi kui üle ootuste edukat. “Konkursi korraldamine sai alguse üsna juhuslikust uitmõttest nagu paljud head asjad elus, “muigas Mart Luik. “Kokkuvõttes laekus meile üle kuuesaja pildi. Lisaks fotodele saime konkursi edenedes ka ise targemaks, kuidas järgmisel korral seda paremini korraldada ja kindlasti ei jää see viimaseks sellelaadseks konkursiks Eesti Uudiste veergudel, “sõnas Luik.

Võiduauhindade üleandmisele said sel korral kohale tulla konkursi võitja Pirko Peterson ja teise koha omanik Lee Nuutre – mõlemad kogenud ja pikaajalised hobifotograafid.

Zürii esimees Raigo Pajula, konkursi võitja Pirko Peterson ja Žürii esimees Mart Luik. FOTO: Eesti Uudised

 

2. koha saavutanud Lee Nuutre koos žürii esimehe Raigo Pajula ja peatoimetaja Mart Luigega

Žürii esimees Raigo Pajula ütles, et väga paljude heade piltide seast väga heade piltide leidmine on žürii töö ja see ei ole kerge. “Meile saadetud fotodel domineeris selgelt päikseloojangu või -tõusu motiiv, mis on ka arusaadav, sest see annab ilusad värvid ja valgusefekti. Sama kasutavad ka professionaalsed fotograafid oma piltide tegemiseks, ikka varahommikul, kuna siis lisandub tihti ka udu ja natuke vähem loojangu ajal. Zürii jättis natuke kõrvale päris spetsiifiliselt loodus või ainult loodusnähtuste fotod. Näiteks saadeti meile väga efektseid pilte äiksest, aga siin on isamaaga seos liiga väike. Esile kerkisid fotod, mida vaadates tekkis see Eesti ära tundmise tunne. Kui ikka pilti vaadates tuleb kohe kõrvu kumisema mõni isamaaline või tuntud Eestimaast kõnelev laul siis oli see õige tunnetus fotos olemas, “ütles Pajula fotode üleandmisel.

Soovime võitjatele edukaid klõpse ja ilusaid hetki mida jäädvustada.
Vaata kõiki võidutöid siit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga