Tallinna linnapeakandidaat peab edaspidi enne hääletust ennast linnavolinikele põhjalikult tutvustama

Tallinna Linnavolikogu aseesimees Mart Luik leiab, et linnapea kandidaadi seisukohtade kuulamine ja küsimuste esitamise võimalus muudab linnajuhtimise demokraatlikumaks. Sama lähenemist peaks kasutama ka linnajuhtide umbusaldamise korral. FOTO: Eesti Uudised

Tallinna linnavolikogu otsustas Isamaa fraktsiooni ettepanekul muuta linnapeakandidaadi valimise korda demokraatlikumaks.

11. juuni istungil kinnitas linnavolikogu Tallinna põhimääruse muudatuste eelnõu. Sellega koos kiideti heaks ka Isamaa fraktsiooni muudatusettepanek kohustada linnapeakandidaati ennast linnavolinikele tutvustama. Siiani ei olnud volinikel võimalik kandidaadile küsimusi esitada.

Isamaa fraktsiooni poolt sisse viidud muudatustega kohustub linnapeakandidaat enne otsustavat hääletust tutvustama enda väärtusi ja seisukohti. Lisaks on nüüdsest alates linnavolikogu liikmetel õigus esitada linnapeakandidaatidele täpsustavaid küsimusi.

Isamaa fraktsiooni esimees Mart Luik rõhutas, et tegelikult ei peaks poolele teele pidama jääma. „Linnapea kandidaadi kohustus enne ametisse asumist tutvustada ennast volikogule ja vastata linnavolinike küsimustele on väga oluline samm. Isamaa on veendumusel, et linnapea kandidaadi heaks kiitmine ei tohi toimuda pimesi,“ lausus Luik.

„Tegelikult esitas Isamaa esitas rea ettepanekuid linnajuhtimise demokraatlikumaks muutmiseks, kuid mitmed neist ei leidnud paraku õiguskomisjoni toetus. Näiteks panime ette volinikele küsimuste ja sõnavõttude esitamise õigust umbusalduse korral. See on samuti  oluline demokraatia norm, mida tänaseni Tallinnas järgitud pole. Lõpuks peaks selle vajalikkust mõistma ka Keskerakond ja linnavalitsus,“ ütles Luik.

Isamaa on juba aastaid olnud arvamusel, et linnapea kandidaadi valimise korras tuleb teha arvestavaid muutusi.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga