Kultuuriministeerium tõmbas vaiba alt ära. Vana Baskini Teater lõpetab oma tegevuse

Indrek Saar FOTO: MIHKEL MARIPUU/EESTI MEEDIA

Täna edastas Vana Baskini Teater pressiteate teel uudise, kus teatatakse kurbusega, et teater lõpetab 2019. aastal oma tegevuse. Avaldame pöördumise täies mahus.

Käesoleva aasta 18. jaanuaril saime Kultuuriministeeriumist teate, et kultuuriminister Indrek Saar on otsustanud sellest aastast lõpetada 14 aastat kestnud regulaarselt toiminud tegevustoetuse maksmise meie teatrile (2018. aastal saime toetust küll projektitoetuse nime all). 2019. aastaks on eraldatud erateatritele ca 1,7 miljonit eurot, mis on veidi rohkem, kui varasematel aastatel.

Paraku meie teatrile ei jätkunud sellest ühtegi eurot ja olime seejuures ainuke, kes toetusest ilma jäeti. Samal ajal mitmel erateatril suisa suurendati toetust. Vana Baskini Teatri tegevustoetus on olnud suurusjärgus 30000€ aastas, millega teater suutis katta kõik oma püsikulud (sh. dekoratsiooni- ja kostüümiladu, kontor ja prooviruumid, näitlejate buss, dekoratsiooniauto ja muud püsikulud). Riigipoolse toetuse puudumine paneb meid seetõttu väga raskesse seisu.

Kuna teatrimaailmas on projektidel pikk ettevalmistusperiood, siis ei ole meil oma tegevust võimalik koheselt ümber korraldada. Tallinna linna ja koostööpartnerite abiga püüame selle aasta uuslavastuste ja planeeritud etendustega hakkama saada. 8. märtsil 2019 esietendub Salme Kultuurikeskuses Vana Baskini Teatri ja Polygon Teatri koostööprojekt Mika Myllyaho komöödia „Garaaž“ (osades Tõnu Oja ja Andrus Eelmäe, lavastaja Tamur Tohver). Viimane esietendus- Gertrud Larsson „Kodutütred“- on meil 10. juulil 2019 (osades Helgi Sallo, Katrin Karisma ja Anne Veesaar, lavastaja Eero Spriit).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga