Patrullvõistlusel „Must kotkas“ trotsitakse kuraditosinat kanuudel võisteldes

Tänavune Kaitseliidu Põlva maleva korraldatav patrullvõistlus „Must kotkas“ võistlejatele armu ei heida, sest hingetõmbehetk kanuudel veetrassi läbides ja erinevaid ülesandeid täites lihtsalt puudub. Foto: Aare Lepaste

29. augustil toimuv Kaitseliidu Põlva maleva patrullvõistlus „Must kotkas“ tähistab tänavu 13. aastapäeva. Kas just kuraditosinast või koroonaviirusest tingituna, kuid tänavune võistlus on eriline, sest see toimub võistlustrassil, mis läbitakse kanuudega Ahja jõel. Kindlasti lisab põnevust see, et esmakordselt osalevad ka tsiviilvõistkonnad, mistõttu puudub öine tegevus.

Võistlejad läbivad jõelõigu Koorvere sillast Eoste külaplatsini, seega lõpeb võistlus Orajõel.
Osavõtusoovist on seni teada andnud 23 lahingpaari – võistkondi on Saaremaalt, Tallinnast, Jõgevalt, Tartust ja mujalt. Osalevad ka Kanepi ja Räpina vald, Päästeamet ja Põlvamaa kohalike ettevõtjate esindajatest koosnev võistkond.

Kontrollpunktides ootavad võistlejaid viktoriin ja hinnatakse sõduri üldteadmisi. Samuti tuleb näidata oma oskusi ja teadmisi miinide käsitsemisel ning kaitseliidus kasutatavate relvade (AK-4, USP, KSP-58, M-14, SP2 jt) tundmisel. Põnevust lisavad üllatusülesanded tsiviilvõistkondadelt.

Erinevalt paljudest teistest patrullvõistlustest ei kanta Põlvamaisel rännakul relvi ning võistluse ülesanded pole läbini militaarsed, vaid pigem lõbusad. Kuna võistlejaid on kõikjalt Eestist, on korraldajad seadnud eesmärgi tutvustada osalejatele Põlvamaa vaatamisväärsusi.

Kuidas võistlejad on trassil vastu pidanud, saavad kõik huvilised näha 29. augustil Kiidjärve ja Taevaskoja küla piiril asuvas kontrollpunktis Saesaare paisjärve tammil, kuhu esimesed võistkonnad saabuvad kella 15 paiku. Esimene lahingpaar peaks lõpetama orienteeruvalt kell 19.

Patrullvõistlusi toimub igas Eestimaa nurgas

Kaitseliidu kõige tuntum ja ka mastaapseim luurevõistlus on kahtlemata Admiral Pitka luurevõistlus, kuid sellele lisaks korraldavad sõjalis-sportlikke patrullvõistlusi ka paljud malevad.

Nii toimub Kaitseliidu Võrumaa maleva korraldusel patrullvõistlus „Käve üle küngastõ“, Läänemaal „Valge laev“, Pärnumaal „Sookoll“, Tallinnas „Nõmme välk“, Saaremaal „Sõrve retk“ ning MTÜ Põrgupõhja Risti Seltsi ja Kaitseliidu Rapla maleva eestvõttel „Põrgupõhja retk“.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga