FOTO: erakogu

Eesti 200 liikme Priit Alamäe sõnul pole Eesti pensionipoliitikas viimase viie aasta jooksul ühtegi suurt otsust tehtud. Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva lükkab sotsiaalmeedias Alamäe valeväited ümber.

Eesti 200 sõitis purjekaga järgmisele karile. Nad on välja otsinud 2013. aastal valminud Riigikontrolli raporti „Riigi pensionipoliitika – edasilükatud otsused. Pensionikindlustuse puudujääk üha suureneb“. Priit Alamäe on selle ehk isegi läbi lugenud ja kirjutab Delfis: “Sellest on nüüd mööda läinud üle viie aasta, aga ühtegi suurt otsust ei ole tehtud“ ja lisab „Kõige valusam on see, et poliitilises debatis on see muutunud tabuks, sest see on vastik ja ebameeldiv teema, millele meile tegelikult ühiskonnana ühtegi head lahendust ei ole“.

Tundub, et Eesti 200 on oma purjekaga kollektiivselt sattunud üksikule saarele ja olnud pikemalt kusagil internetivabas keskkonnas, sest mitte keegi neist pole kuulnud, et pensionisüsteemis on riigikogu teinud suuri muudatusi. Et justnimelt sellisel „ebameeldival“ teemal on praegune valitsuskoalitsioon teinud olulisi otsuseid. Eriti huvitav, et isegi eelmine sotsiaalkaitseminister Tsahkna, kes oli pensionisüsteemi analüüsi alguse juures ja riigikogu liikmena eelnõule 12. detsembril ka poolthääle andis, ei tulnud mõttele, et kui internetti pole, siis äkki peaks enne arvamusloo kirjutamist mõne paberlehe välja otsima ja uudiseid sealt otsima.
Ülejäänud Eesti rahvas muidugi teab, aga Eesti 200 võiks lugeda sotsiaalministeeriumi kodulehelt, mida pensionisüsteemis pärast 2013.aastat on muudetud. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga