Sven Sester: Kravtšenko peaks Valgevene parlamendirühma esimehe kohalt tagasi astuma

Riigikogu Eesti-Valgevene parlamendirühma aseesimees Sven Sester ütles, et pärast eilset Riigikogu hääletust, kus Igor Kravtšenko jättis avaldamata toetust demokraatiale Valgevenes, peaks Kravtšenko Eesti-Valgevene parlamendirühma esimehe kohalt tagasi astuma.

Eile vastu võetud Riigikogu avalduse „Demokraatia ja kodanikuühiskonna toetuseks Valgevenes”, poolt hääletas 92 Riigikogu liiget. Kohalviibinutest jättis ainsana hääletama Igor Kravtšenko.

Sven Sesteri sõnul on Eesti parlamendirühmad loodud selleks, et suhelda teiste riikide parlamentidega ning toetada Eesti välispoliitikat. Ta lisas, et Eesti valitsus ja ka Riigikogu on kujundanud Valgevenes toimuva kohta selge seisukoha. „Me oleme avaldanud toetust demokraatiale Valgevenes ning mõistnud hukka valimistulemuste võltsimise ja repressioonid meeleavaldajate vastu. Kui parlamendirühma esimees neid põhimõtteid ei jaga siis oleks õiglane kui ta sellelt kohalt tagasi astuks,“ ütles Sester.

Eile Riigikogus vastu võetud avalduses märgiti, et Riigikogu seisab demokraatia, inimõiguste ja vabade valimiste eest Valgevenes, avaldab tunnustust Valgevene rahva julgusele astuda välja oma võõrandamatute inim- ja kodanikuõiguste eest ning väljendab Eesti rahva solidaarsust Valgevene inimestega.

Parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada meie riiki mujal maailmas. Lisainfo Eesti-Valgevene parlamendirühma kohta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga