Erakondade reitingutes suuri muutusi ei ole

Mart Helme ja Helir-Valdor Seeder Arvamusfestivali arutelul Foto: Scanpix/ Dmitri Kotjuh/ JŠärva Teataja

Rahvuringhäälingu (ERR) tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlus näitab, et erakondade reitingud püsivad stabiilsena. Jätkuvalt on populaarseim Reformierakond, järgnevad Keskerakond ja EKRE.

Reformierakonna toetus on 27 protsenti, Keskerakonnal 20, EKRE-l 17, Isamaal ja SDE-l 10. Kolme koalitsioonipartneri kogutoetus oli 47 ja kahel opositsioonis oleval parteil 37 protsenti.

Eesti 200 toetus on kaheksa, Rohelistel kolm ning Elurikkuse Erakonnal ja Vabaerakonnal mõlemal üks protsent. Üksikkandidaati tahaks riigikogus näha kaks protsenti valijatest.

Suurimad erinevused ilmnevad traditsiooniliselt vastajate rahvuse pinnal. Eestlastest valijate seas on esikohal Reformierakond 31 protsendi suuruse toetusega ning teisel kohal EKRE 19 protsendiga. Keskerakonna toetus eestlastest valijate seas on 13, Isamaal 12 ja Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal 11 protsenti.

Muust rahvusest vastajate seas on esikohal küll kindlalt Keskerakond 52 protsendi suuruse toetusega. Teistest parteidest omavad muukeelsete valijate seas rohkem toetust Reformierakond ja Eesti 200 – mõlemad 11 protsenti.

Turu-uuringute AS viis ERR-i tellimusel omnibuss küsitluse läbi vahemikus 2. kuni 15. mai. Veebiküsitlus toimus 9.-14. maini. Omnibuss küsitlusele vastas 1010 inimest, veebiküsitlusele aga 1027 inimest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga