Major Raivo Pehk: tunnustan Kaitseliidu Põlva ja Võrumaa malevate vabatahtlike tegevust eriolukorras

Major Raivo Pehk Luutsniku teesulus, kus pealiku külaskäigu ajal hoidsid toimuval silma peal Võrumaa maleva naiskodukaitsjad Karme Hain ja Jaanika Sild. Foto: Kristel Pehk

„Ma näen, ma tunnen ja olen veendunud, et Eestimaa on kaitstud. Isegi võitluses sellise vaenlasega, nagu seda on koroonaviirus, mille pealetungi me kaitseliitlaste ja naiskodukaitsjatena riigipiiril tõkestame, oleme seni olnud tõhusad,“ tunnustab Kaitseliidu Põlva maleva pealik ja hetkel ka Võrumaa maleva pealiku kohustes olev major Raivo Pehk vabatahtlike kaitseliitlaste ja naiskodukaitsjate tegevust eriolukorras.

Mäletatavasti andis president Kersti Kaljulaid 17. märtsil siseministrile nõusoleku kuni 150 kaitseliitlase kaasamiseks sunni kasutamise õigusega Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) toetamiseks piirikontrolli taastamisel. Vaid päev hiljem oli selge, et vabatahtlikult piiri valvama minna soovivaid kaitseliitlasi on sedavõrd piisavalt, et vajadusel on tagatud pikemaajaline mehitatus.

Kui Põlva kaitseliitlased olid esialgu valmisolekus ning valmis pärast käsu saamist hiljemalt nelja tunniga appi jõudma Luhamaa või Koidula kordonisse, siis Kaitseliidu Võrumaa maleva vabatahtlikud mehitasid Luhamaa ja Murati piiripunkti ning kahte Võrumaal Eesti-Läti piiril asuvat teesulgu vahetult pärast 17. märtsi.

Kaitseliitlasi kasutatakse esmajoones Eesti lõunapiiril PPA toetamiseks piiri ületavate teede ajutisel sulgemisel ning piiripunktides politseinike abistamiseks.

„Põlva vabatahtlikud kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad mehitavad Valga ja Vastse-Roosa piiripunkte 16. aprillist. Võrumaa maleva vabatahtlikud on koos PPA-ga tegevuses Murati piiripunktis ning motoriseeritud patrullina Krabi ja Luutsniku teesulgude juures. Laupäeval, 25. aprillil toimetas neis paigus aga ratsapatrull eesotsas Anu Jõgeva ja Roy Strideriga,“ vahendab major Raivo Pehk hetkel lõunapiiril toimuvat ning lisab, et vabatahtlikke, kes eriolukorras panustada soovivad on piisavalt ning nii Põlva kui Võrumaa malevas on välja kujunenud olukorrale vastav rutiin.

Major Raivo Pehk lisab, et eriolukorrast tingituna viis PPA aprillis nii Põlva kui Võrumaa malevas kolmel nädalavahetusel läbi korrakaitseliste tegevuste koolituse, mille tulemina saavad kaitseliitlased vajadusel osaleda ka maakonnasisestes ühispatrullides. Nii Põlvas kui Võrus läbis koolituse edukalt umbes 30 Kaitseliidu liiget.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga