Riho Terras: kaitsen Eesti kodakondsuspoliitikat Yana Toomi rünnakute eest

Riho Terrase sõnul tegeleb Yana Toom pseudoprobleemidega, et alusetult rünnata Eesti kodakondsuspoliitikat ning kahjustada Eesti mainet. Foto: Remo Tõnismäe/ Postimees

Euroopa Parlamendi saadiku Riho Terrase (Isamaa) sõnul on häbiväärne, et Yana Toom ründab juuniküüditamise 80. aastapäeva nädalal Eesti kodakondsuspoliitikat.

Yana Toom ja Kaur Kender on esitanud Euroopa Parlamendi petitsioonikomisjonis kaebuse, milles väidavad, et Eesti diskrimineerib halli passiga inimesi, sest neile ei laiene Eesti ja Euroopa Liidu kodakondsusest tulenevad privileegid. Toom on juba varem samal teemal kodakondsuspoliitikat rünnanud, kuid edutult.

„Me mälestame sel nädalal 80 aasta möödumist õudsest juuniküüditamisest ja Yana Toom peab kohaseks samal ajal tegeleda pseudoprobleemidega, et alusetult rünnata Eesti kodakondsuspoliitikat ning kahjustada Eesti mainet,“ rõhutab europarlamendi liige Riho Terras.

Terras juhib tähelepanu ka sellele, et Euroopa Komisjon on varasemalt sellele küsimusele hinnangu andnud ja leidnud, et Eesti kodakondsuse saamise tingimused on just võrdlemisi liberaalsed ja see teema kuulub konkreetselt liikmesriigi pädevusse. Komisjoni hinnangul polnud antud kaasuses alust sekkumiseks.

„Need määratlemata kodakondsusega isikud on teinud teadliku otsuse, sest hall pass võimaldab neil lihtsamalt Venemaal käia. Nad ei taha Eesti kodakondsust – neil on liikumisvabadus Vladivastokini välja,“ selgitab Terras.

Terras lubab kolmapäevasel arutelul kindlasti osaleda. „Eesti ei diskrimineeri neid isikuid ja Toomil on aeg sel teemal minna lasta,“ ütles ta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga