Reformierakondlane Boroditš saab Tallinna Linnatranspordi juhiks

TLT uus juht Deniss Boroditš hakkab ilmselt kindlustama Keskerakonna võimu Tallinnas. FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Tallinna Linnatranspordi AS-i uueks juhiks saab reformierakondlasest Riigikogu liige Deniss Boroditš, edastas ERR-i uudisteportaal.

“Komisjon valis nelja tugeva kandidaadi seast välja ühe kandidaadi. Komisjon valis siis nõukogule esitamiseks Deniss Boroditši,” ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf ERR-ile. Klandorf  lisas, et komisjoni otsuse peab kinnitama veel nõukogu, mis koguneb juuli teises pooles.

Klandorfi sõnul sai valikul Boroditši kasuks määravaks muu hulgas kohaliku omavalitsuse juhtimise kogemus.

TLT juhatuse esimehe koht vabanes, kuna senine kauaaegne juht Enno Tamm esitas kevadel ettevõttes lahvatanud korruptsiooniskandaali tõttu tagasiastumispalve.

Tänavu mais peatas Boroditš kolmeks kuuks oma volitused Tallinna volikogus, sest polnud nõus allkirjastama opositsiooni umbusaldusavaldust Tallinna linnapeale Taavi Aasale.  Boroditš põhjendas seda moel, et Taavi Aas on tema endine kolleeg, kellest ta igati lugu peab.

Boroditš kuulus aastatel 2004-2012 Keskerakonda ja oli aastatel 2007-2011 Savisaare linnavalitsuses abilinnapea. Reformierakonda astus ta 2013. aastal.

Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsiooni esimees Riina Solman ütles Eesti Uudistele, et teade reformierakondlasest endise keskerakondlase Deniss Boroditši uuest ametist tekitab vastakaid emotsioone.
“Ühest küljest saab TLT AS endale juhi, kelle pintsakul pole korruptsiooniplekke. Kuid tegu on siiski pooliku lahendusega, sest TLT ASi nõukogu koosneb endiselt ainult keskerakondlastest ning nõukogu esimehe koht kuulub Sõle spordikeskuse altkäemaksu juhtumis halba valgusesse jäänud Kalle Klandorfile,” lisas Solman.

Isamaa fraktsiooni häirib esimehe sõnul ka see, et said kinnitust volikogus ringelnud jutud, justkui Reformierakonna ridades olla neid, kes teeksid meeleldi Keskerakonnaga koostööd. “Keskerakonna võimekus opositsiooni ridadest inimesi „ära noppida“ ei aita kaasa linnajuhtimise läbipaistvamaks muutmisele. Usun sellele juhtumile vaatamata, et opositsioon püsib ühtsena ning teeb tööd selleks, et linnajuhtimist muuta. Isamaa fraktsiooni read püsivad ühtsena,”kinnitas Solman.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga