Riina Solman: kaitsekulusid kärbib ikka Reformierakond

Riina Solmani hinnangul annab praegune hetk suurepärase võimaluse defineerida vastus küsimusele, milleks on Eestile Isamaad vaja. Foto: Olga Makina

Reformerakond kärbib kaitsekulusid ega tee midagi hukatusse viivate demograafiliste ja rände-trendide jätkumise vastu. Üksikisiku toimetulek kriisi ajal jätab neid külmaks, hoopis tähtsam sealhulgas, ka laste huviharidusest, on neile eelarvetasakaalu-fetiš.

„Praegune hetk annab suurepärase võimaluse defineerida vastus küsimusele, milleks on Eestile Isamaad vaja. Küsimus ei ole sugugi selles, ons Isamaa kellelegi EKRE-lihgt või Reformierakond-strong,“ kirjutab eelmise valitsuse rahvastikuminister Riina Solman.

Kui erukindralist Riigikogu liige Ants Laaneots väidab Postimehe usutluses kaitsekulusid kärpida tahtvale viiendale kolonnile, siis Riina Solman tuletab meelde, et kaitsekulusid kärbib ikka Reformierakond.

Ilmselt tuleb Eesti Kaitseväe ja kaitseministeeriumi propagandateenistusel hakata kaitsekulutuste kärpeuudise taustal juba lähiajal produtseerima suurel hulgal eduraporteid, kuidas Eesti on ikkagi hästi kaitstud. See on lausa vajalik sõnum valitsuse väljaöeldud kärpeuudiste taustal meie liitlastele.

„Iga sellise uudise juures on meil kõigil aga võimalus Reformierakonnale meelde tuletada, et kaitsekulusid kärpis siiski Reformierakond,“ kirjutab Riina Solman.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga