Helir-Valdor Seederi tervitus 20.augustil

Isamaa esimees on veendunud, et erakonnal on märgatavalt rohkem toetajaid, kui seda näitab praegune madal reiting. Foto: Scanpix

Head aatekaaslased!

Iseseisva Eesti Vabariigi taastamine 20. augustil 1991. aastal ei olnud mitte ainult soodsate asjaolude kokkusattumus, vaid kogu Eesti rahva saavutus. Selle saavutuse vundamendiks  ja vaimseks aluseks oli mälestus, aga ka paljude Eesti Vabariigi kodanike otsene side 18. veebruaril 1918. aastal rajatud Eesti Vabariigiga.

EESTI RAHVA ELUJÕUD TAASTAS EESTI VABARIIGI

Nõukogude okupatsiooni ajal uskusid vaid vähesed, et iseseisvuse taastamine on võimalik. Veelgi vähem oli neid, kes asusid reaalselt selle nimel tegutsema. Aga need vähesed julged inimesed korraldasid 23. augustil 1987. aastal esimese nõukogudevastase meeleavalduse ja asutasid 20. augustil 1988. aastal Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei (ERSP), mis seadis eesmärgiks Eesti iseseisvuse taastamise õigusliku järjepidevuse alusel.

Ma tänan siiralt neid inimesi, kes suutsid otsustavatel aegadel julgelt käituda ja viisid Eesti iseseisvuse taastamise nõude Eesti rahva teadvusesse ja südamesse.

AJALUGU EI TOHI UNUSTADA

Paraku ei tohi me unustada ka Eesti iseseisvuse hävitamist enne Teist maailmasõda. Teatavasti sõlmisid Euroopa mõjusfäärideks jagamise salajase kokkuleppe Hitleri Saksamaa ja Stalini juhitud NSV Liit 23. augustil 1939. aastal, ehk nn Molotov-Ribbentropi pakti. Selle, rahvusvahelist õigust jämedalt rikkunud salakokkuleppe kattevarjus okupeeris ja annekteeris NSV Liit 1940nda aasta suvel Eesti Vabariigi. Eesti kaitsevägi ja riigiasutused saadeti laiali, maksma pandi nõukogude sotsialistlik kord ja 1941. aasta suvel küüditasid okupandid massiliselt Eesti kodanikke Siberisse.

ISESEISVUSE EEST TULEB SEISTA

Ka täna elame me maailmas, kus julgeolekuolukord on ärevust tekitav. Putini Venemaa on toime pannud mitmeid rahvusvahelist õigust rikkuvaid aktsioone. Venemaa okupatsiooniväed on Georgias, Ukrainas ja Moldovas. Sestap tuleb ka täna erilist tähelepanu pöörata Eesti julgeoleku ja iseseisva kaitsevõime tugevdamisele.

Eesti Vabariik 100 raames toimub 23. augustil kl 18.00 Maarjamäele rajatud Kommunismiohvrite Memoriaali avamine. Mälestuskompleksi rajamine sai alguse 1987. aastal toimunud Hirvepargi miitingul väljakäidud mõtte alusel. Selle algatajateks ja idee elluviimise peategelasteks on olnud meie erakonnaga seotud inimesed. Kutsun teid kõiki osalema selle memoriaali avamisele. Mäletades ja mälestades vaatame tulevikku. Ainult niimoodi tagame Eesti riigi kestmise.

Head Eesti iseseisvuse taastamise 27. aastapäeva meile kõigile!

Helir-Valdor Seeder
ISAMAA esimees

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga