Fotokonkursi “Ilus oled, isamaa!” võidupildid on selgunud

Eesti Uudiste fotokonkurss “Ilus oled, isamaa” jõudis lõpule. Meile laekus üle kuuesaja pildi ja sellest imelisest valikust oli väga raske parimaid leida.

Žürii esimees, Raigo Pajula, kommenteerib valikut nii: “Ilus oled isamaa fotokonkursi žürii seisis väga raske valiku ees. Palju ilusat isamaad oli meile saadetud. Ilmselt on selles mitu „süüdlast”. Järjest rohkem leviv fotograafia huvi, tehniliste võimaluste tohutu areng ja kättesaadavuse kasv. Lisaks mitte vähe tähtis patriootlikkus ja isamaa tunnetamise uus tulemine. Väga paljude heade piltide seast väga heade piltide leidmine on žürii töö ja see ei ole kerge. Iga zürii on oma liikmete nägu ja samas sulam kõigist neist.

Meile saadetud fotodel domineeris selgelt päikseloojangu või -tõusu motiiv, mis on ka arusaadav, sest see annab ilusad värvid ja valgusefekti. Sama kasutavad ka professionaalsed fotograafid oma piltide tegemiseks, ikka varahommikul, kuna siis lisandub tihti ka udu ja natuke vähem loojangu ajal. Isiklikult ootasin rohkem fotosid , kus ilusal isamaal on ka tegutsemas ilusad isamaalased, aga selline võiks olla ehk järgmise konkursi pealkiri. žürii jättis natuke kõrvale päris spetsiifiliselt loodus või ainult loodusnähtuste fotod. Näiteks saadeti meile väga efektseid pilte äiksest, aga siin on isamaaga seos liiga väike.

Esile kerkisid fotod, mida vaadates tekkis see Eesti ära tundmise tunne. Kui ikka pilti vaadates tuleb kohe kõrvu kumisema mõni isamaaline või tuntud Eestimaast kõnelev laul siis oli see õige tunnetus fotos olemas. Vaadake neid pilte ja kuulake- nad ainult ei näita ja räägi teiega vaid ka laulavad.”

*I koht ja 100€ Photopointi kinkekaart – Pirko Peterson “Varahommikune rahu Puise ninal”

 

* II koht ja 50€ Photopointi kinkekaart- Lee Nuutre “Lapsepõlve radadel”

 

*III koht ja 20€ Photopointi kinkekaart- Taavi Käärid “Üksik paadikuur”

 

*Rahva lemmik ja 100€ Photopointi kinkekaart- Kristiina Ragni “Sunset”

 

*Rahva lemmiku lisaauhind- Merike Järve “Vaikuse muusika”

 

Palju õnne võitjatele ja täname kõiki osavõtjaid kaunite piltide eest!

Osalenud pildid on nähtavad siin portaalis ja meie Facebooki lehel 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga