Pangad keerasid MMS-i müügikeskkonnale selja

FOTO: Scanpix/ Aivar Aotäht / Sakala

Kui kuu aega tagasi sulges Facebook terviseameti nõudmise peale MMS-i kasutamist propageeriva grupi lehe ja sellega kaotasid tervisele ohtliku vedeliku propageerijad oma peamise turunduskanali, siis nüüd lõpetasid MMS-i ja DMSO-d müüva veebipoega Mineral Garden koostöö kõik Eesti pangad, kirjutab Postimees.

Pankade otsuse järel ei ole OÜ-le Living Minerals kuuluvast veebipoest võimalik ostu eest enam pangalingi kaudu tasuda ehk mürgise vedeliku ostmine muutus selle fänkonnale märgatavalt tülikamaks. Sellise otsuseni jõudsid pangad pärast Postimehe ajakirjanikult päringute saamist.

LHV panga kommunikatsioonijuht Priit Rum ütles, et pank ei olnud varem sellisest keskkonnast teadlik. Pärast Postimehe küsimust, miks pank soosib tervisele ohtlike ainete müümist, asus LHV asja uurima ja otsustas pangalingi eemaldada. «Selliste toodete müügiks ei saa me tõepoolest pangalinki pakkuda,» ütles Rum, viidates, et peale MMS-i oli veebipoes pakutavate toodete hulgas veel selliseid, millel pole veterinaarega toiduameti (VTA) luba.

Swedbanki kommunikatsioonijuht Kristel Peterson teatas, et vastutustundliku ettevõttena lähtub pank selgetest põhimõtetest, muuhulgas sellest, et pangalinki kasutataks vaid seaduslikel ja eetilistel eesmärkidel. «Asume läbirääkimistesse pangalingi teenuse lõpetamiseks viidatud e-poe lehel,» ütles Peterson Postimehele.

Samuti eemaldas pangalingi SEB, ent kuna Living Mineralsil on samas pangas ka konto avatud, on võimalik MMS-i ostmise eest tasuda ülekandega SEB panka. Nüüdsest seisab veebipoe kodulehel teade, et ostude eest saab tasuda vaid PayPali või pangaülekandega. Ettevõtte omanik Merili Kukuškin ei vastanud meilile ega telefonikõnele.

Pankade esindajad ütlesid Postimehele, et nad ei olnud varem enda osalusest MMS-i müügiskeemis teadlikud, sest Living Mineral kasutas nende pangalinke Maksekeskus AS-i kaudu. «Maksekeskuse klientide puhul sõlmivad kliendid lepingu maksekeskusega, kes neile makselahendusi vahendab. Küsitavatest äridest antakse pankadele teada ja meil on võimalus loobuda neile pangalingi pakkumisest,» ütles Rum.

Maksekeskuse tegevjuht Art Lukas sõnas, et on teadlik, et nende kliendi veebipood müüb MMS-i – toodet, mille kasutamisotstarbeks on suuloputusvahend ja juures ka märge «mitte alla neelata», kuid lisas, et see on terviseameti asi otsustada, kas see on sobilik kasutusviis või mitte.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga