1980. aastate lõpus ehitatud laululava lammutamine on alanud. Foto: Monika Otrokova

Pühajärve laululaval on alanud lammutustööd. Legendaarne ehitis oli sellises seisus, et selle säilitamine ja renoveerimine ei olnud otstarbekas. Senimaani pidid kõik kontserdikorraldajad tulema kohale oma lavaga, mille ülespanek oli ka mõnevõrra keeruline, kuna vanad konstruktsioonid segasid. Vana, lagunenud ja väsinud välimusega lauluava varjas ka vaadet kaunile Pühajärvele.

„Kahjuks oli Pühajärve laululava täielikult amortiseerunud ja ohtlikuks muutunud, mistõttu tuli ka selline otsus,“ sõnas Otepää vallavanem Jaanus Barkala (Isamaa). Rajatis lammutatakse täies mahus koos maapealsete vundamendiosadega ja betoonplatsidega. Pärast selle lammutamist krunt heakorrastatakse ja sinna tuleb väljak, kus saavad esineda laulukoorid ja tantsu- ning teatritrupid.

Barkala sõnul ostab Otepää vald laululava asemele uue mobiilse lava, mida saab kasutada vabaõhusündmustel ka mujal Otepää vallas. Uue lava orienteeruv maksumus on 75000 eurot ja raha tuleb valla eelarvest. Laululava ostetakse pärast uute pinkide ja esitlusplatsi valmimist.

Laululava lammutamine on osa projektist „Pühajärve rannapargi arendamine puhkealaks ja esinemispaigaks“. Projektitegevuste tulemusel kaetakse tantsuplats kivisillutisega ning renoveeritakse istmestik koos treppidega. Lisaks sellele renoveeritakse Pühajärve rannapargi valgustus, uuendatakse laste mänguväljakut, rajatakse välijõusaal, jne.

1951. aastal korrastati Pühajärve rannapargis teed ja ehitati vabaõhulava tantsupõrandaga ning spordiväljak, üles seati ka kiik. Laululava ja selle ümbrust hakati kasutama suurüritusteks nagu jaaniõhtud ja noorte suvepäevad. Praegune Pühajärve laululava on ehitatud ilmselt 1989. aastal (teistel andmetel 1987. aastal). Projekti koostas K-Projekt, autor – arhitekt Andres Põime. Laululava renoveeriti 1994. aastal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga