Lagle Parek soovib Pirita-Kosele mälestuste parki

Lagle Parek. FOTO: HEGE-LEE PAISTE/Sakala

Pirita-Kosel Scheeli krundi kõrval teisipäeval NKVD poolt mõrvatute mälestustahvlit avanud endine poliitvang ja kunagine siseminister Lagle Parek leiab, et samasse kohta võiks kerkida mälestuste park. 

“Mul on suur unistus, et siia Pirita-Kosele, Tallinna tuntuimasse massimõrvapaika rajataks kunagi mälestuste park,” ütles Lagle Parek. Ta tänas kõiki, kes mälestustahvli panemist toetanud on.

“See mälestustahvel on meenutamaks neid kohutavaid sündmusi ja avaldamaks austust hukkunutele,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Ülevaate massimõrvaga seotud ajaloolistest sündmustest tegi ajaloolane Mare Kask. Mälestustahvli õnnistas Eesti Evangeelse Luteriku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma.

Pankur Klaus Scheelile kuulunud maavaldusel hukati 1941. aastal NKVD poolt massiliselt süütuid tsiviilisikuid, Eesti ühiskonna- ja poliitikategelasi ning Vabadussõjast osavõtnuid.

“Me mälestame hukkunuid ega unusta, et vabadus ja rahu pole iseenesestmõistetavad hüved, vaid on alati meie valikute tulemus. Tõde tõuseb, vale vajub,” on kirjutatud mälestustahvlile.

Tekst mälestustahvlil on eesti ja vene keeles.

Mälestustahvli valmimist ja paigaldamist toetas Pirita linnaosa valitsus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga