Varivalitsuse minister Nuume loobub küll Riigikokku pürgimisest aga kritiseerib oponente

Eesti 200 varivalitsuse "rahandusminister" Indrek Nuume asus kaitsma oma tööandja LHV huvisid. FOTO: MIHKEL MARIPUU/EESTI MEEDIA

Eesti Ekspress kirjutas, et Eesti 200 varivalitsuse “rahandusminister” Indrek Nuume otsustas järgmise aasta kevadel Riigikokku mitte pürgida. See on poliitilise liikumisele lühikese aja jooksul juba kolmas tõsisem tagasilöök. Hiljuti loobus parlamenti pürgimisest nende algatusgrupi  liige sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse ja lahkus ametist Eesti 200 tegevjuht Henrik Raave.

Indrek Nuume küll taandub poliitikast, kuid see ei takista teda Delfis kritiseerimast poliitikuid, kes peavad kohustuslikku pensioni II sammast kahjulikuks raha põletamiseks. Nuume töötab ise LHV juhatuse liikmena ja fondihaldurina on tema tööandja otseselt huvitatud, et pensionifondidesse laekuv rahavoog jätkuks. Siiani veel varivalitsuse “rahandusministrina” esinev Nuume esineb Delfis üleskutsega: hoiame populistid pensionifondidest eemal!

Eesti kapitalil tegutsev pank LHV on üks suuremaid pensionifondide haldureid, kellel oleks II samba vabatahtlikuks muutmisest väga palju kaotada reaalset raha. Seetõttu on mõistetav, kui pankur tunnistab ausalt: “Kui ma loen taas päevakorda tekkinud pensionisammaste ära kaotamise artikleid, siis hakkab mul sees keerama.”

Samas kiidab pankur Nuume ideed, et pensionifondide raha tuleks hoopis Eestisse tuua, millest oleks jälle tema tööandjal kõvasti võita. Kokkuvõtvalt on Eesti 200 “rahandusminister” Indrek Nuume kirjutanud loo, milles põhjalikult kirjeldab pankurite huvisid. Pensionifonde toitvate  maksumaksjate huvid ei leia erilist tähelepanu. See paistab olevat ka Eesti 200 valimisprogramm.

Oma pensioni II samba mõttetusest on värskes Eesti Ekspressis kirjutanud pika loo ka Sulev Vedler “Kuhu need pankurid mu pensioniraha pistsid?”. Sellele oli pühendatud suur osa Isamaa esimehe Helir-Valdor Seedri tänasest intervjuust Vilja Kiislerile saates “Otse Postimehest”.

Tõenäoliselt saab sellest teemast üks tulevaste valimiste teravamaid väitlusteemasid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga