Peaminister edastas presidendile Kingo tagasiastumisavalduse

Kert Kingo (EKRE) astus ametisse pärast seda kui tema eelkäija Marti Kuusik astus ametist tagasi seoses kahtlustusega perevägivallas. FOTO: Tairo Lutter/POSTIMEES/SCANPIX BALTICS

Peaminister Jüri Ratas võttis vastu väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo tagasiastumisavalduse ja edastas selle president Kersti Kaljulaidile.

„Võtsin täna [kolmapäeva] õhtul vastu väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo lahkumisavalduse ning edastasin selle elektrooniliselt vabariigi presidendile,“ sõnas Ratas valitsuse pressiesindaja vahendusel. „Tunnustan minister Kingot raske otsuse eest, kuid kujunenud olukorras oli üheselt selge, et tema ametis jätkamine olnuks väga keeruline. Seda nii tema enda, tema koduerakonna kui ka terve valitsuse jaoks.“

Ratas tõdes, et poliitik peab oma suhtlemises ametikaaslaste ja avalikkusega olema avatud ning ka ebameeldivate teemade puhul andma õigustatud küsimustele selgeid ja ammendavaid vastuseid.

Täna lahvatas skandaal väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo ümber. Nimelt selgus, et Kingo valetas Riigikogule ja avalikkusele, kommenteerides nõuniku Jakko Väli palkamist. Jakko Välit on varasemalt mitme süüteo eest tingimisi karistatud ning ministri nõuniku ametist loobus ta pärast räiget sõnavõttu endise poliitiku Evelyn Sepa suunal.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) tunnistas, et väliskaubandis- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo oli vastupidiselt varem väidetule teinud ettepaneku Jakko Väliga töölepingu sõlmimiseks ning see leping oli ka sõlmitud,.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga