KÜSK kolib järgmisel aastal Viljandisse

Rahvastikuminister Riina Solmani juunikuine kohtumine KÜSKiga. FOTO: Eesti Uudised

Kodanikuühenduste arendamiseks ja toetamiseks loodud Kodanikuühiskonna Sihtkapital ehk KÜSK on plaanis kolida 1. augustil 2020 Viljandisse.  

„Kodanikuühiskond toimib kogu Eestimaal ning sellele suunatud toetavaid tegevusi on võimalik korraldada igalt poolt üle Eesti. Tänapäevased võimalused – kaugtöö, nutikad töökohad, paindlikud töövormid – tagavad selle, et KÜSKi kontor on võimeline tegutsema ükskõik millises Eesti maakonnakeskuses, kui on olemas selleks sobivad ruumid ja tehnilised vahendid,“ rääkis rahvastikuminister Riina Solman.

KÜSKi asukohta plaanib rahvastikuminister muuta lähtuvalt riigireformi eesmärkidest suunata maapiirkondadesse rohkem töökohti. Solmani sõnul on õige ja vajalik luua regioonides riigipalgalisi ametikohti, mis omakorda võimaldavad luua nutikaid töökohti, toetavad kaugtööd, paindlikke töövorme ning arvestavad maakondades ja maal elada soovivate inimeste töövõimalusi.

KÜSK korraldab juba täna aastaringselt vabaühendustele infopäevi ja seminare erinevates Eestimaa paikades ning KÜSKis kasutatakse praegugi paindliku töökoha võimalusi. Tallinnast välja kolimine viiks seega KÜSKi maapiirkondadele lähemale ning võimaldaks samas jätkata paindliku töökorraldusega. „KÜSKi kontori töid ja tegemisi, olgu selleks asutuse juhtimine, taotlusvoorude korraldamine, maakondlike vabaühenduste konsultantide koordineerimine või mõni muu vabaühendustele pakutav teenus, võib teha mistahes paigast Eestimaal. Töökohtade viimine piirkondadesse on kindlasti see, millega saab riik omalt poolt eeskuju näidata,“ räägib Solman.

KÜSKi viimisega väljapoole Tallinna oleks võimalik kokku hoida sihtasutuse halduskulusid, suunates vabaneva raha vabaühenduste toetamisse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga