Isamaa noorteühendus kutsub kampaanias üles abituriente riigieksameid sooritama

Noorteühendus algatas kampaania "Iga abiturient on oma saatuse sepp"

Isamaa Noorteühendus ResPublica algatas täna sotsiaalmeedias kampaania, milles kutsutakse üles kõiki gümnaasiumilõpetajaid tänavu riigieksameid sooritama. Eesti Uudised avaldavad üleskutse täismahus.

Isamaa Noorteühendus ResPublica kutsub kõiki 12. klasside õpilasi üles sooritama tänavu riigieksameid. Ühtlasi kutsume üles õpetajaid, koole ning Haridus- ja Teadusministeeriumit pakkuma abiturientidele vajalikku tuge ja julgustust, et võimalikult paljud neist sooritaksid tänavu riigieksami.

Igal aastal sooritavad tuhanded noored gümnaasiumiastmes kohustuslikke riigieksameid. Tänavuse eriolukorra tõttu antakse abiturientidele võimalus lõpetada gümnaasium riigieksameid sooritamata. Arvestades tavapäratut õppekorraldust, on sellise võimaluse loomine mõistlik, kuid paneme kõigile koolilõpetajatele südamele, et eksamite sooritamine on oluline. Seda isegi juhul, kui neil ei ole plaanis tuleval aastal ülikooli astuda.

Eksamite mittesooritamine võib kujuneda sadade noorte jaoks mugavusvalikuks, mida hilisemas elus kahetsetakse. Ülikoolid on rõhutanud, et eksamite sooritamine on oluline ning riigieksamite tulemustega arvestatakse vastuvõtul. Seetõttu tasub abituriendil enne eksami sooritamisest loobumist, kas ebakindluse või mugavuse tõttu, vastata lihtsale küsimusele. Kas lihtsam on sooritada eksameid pärast 1,5 kuud distantsõpet, pärast suvepuhkust või pärast aastaid koolist eemalolekut?

Vastus on ilmselge. Selleks, et hoida tulevikuks enda valikuvõimalused võimalikult avarad ja saavutada parim võimalik tulemus, tuleb riigieksamid sooritada käesoleval õppeaastal. See lihtsustab ülikooli sisse astumist ka juhul, kui koolilõpetaja otsustab seda teha alles aastate pärast.

Juhul, kui eksamitest loobujaid on liiga palju, seisab meie haridussüsteem silmitsi kadunud aastakäigu ohuga. Halvima stsenaariumi kohaselt on meie ühiskonnas kriisijärgsetel aastatel sadu noori, kel on vähem valikuvõimalusi kui neile eelnenud ja järgnenud gümnaasiumi lõpetajatel. See suurendab survet eritingimuste kehtestamiseks  ülikooli vastuvõtul, mistõttu satuvad ohtu eri aastakäikude võrdväärsed vastuvõtutingimused.

Kadunud aastakäigu ohu ennetamiseks kutsume kõiki 12. klasside õpilasi üles tänavu riigieksameid sooritama. See tagab tänavustele lõpetajatele avaramad võimalused tulevikuks ja võrdse kohtlemise meie haridussüsteemis. Iga abiturient on oma saatuse sepp!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga