Avo Üprus: usaldame oma kirikuid ja kogudusi, me pole kehvemad sportlastest, salongi- või poepidajaist

Avo Üprus FOTO: Taavi Liivo

Isamaa Kristliku Ühenduse juhatus avaldab toetust EELK peapiiskop Urmas Viilma üleskutset avada kirikud pühapäevasteks teenistusteks arvestades sealjuures kõiki valitsuse kehtestatud nõudeid ja Terviseameti soovitusi.

“Vabaõhuteenistused on tore mõte, aga kogudused igatsevad tavapäraseid teenistusi,” ütles Kristliku Ühenduse juhatuse liige Avo Üprus. “Pole põhjust arvata, et koguduste juhid ei suuda garanteerida sakraalhoonetes turvalisust ja hügieeninõuete täitmist. Pole me kehvemad poe- või salongipidajatest, ega ühistranspordi korraldajatest. Hoolime omadest”, ütles Avo Üprus.

Üpruse sõnul on kriisiajal pühakojad olnud avatud vaikseks palveks ning soovijatele on sakramendid olnud kättesaadavad. “Uuel nädalal aga helisegu kirikukellad kutsudes inimesi elavale usule ja vastutustundlikule käitumisele.”

“Piirangud on leevenemas mitmele sektorile ja meie soovitame oma kirikujuhte, aga ennekõike oma inimesi usaldada. Loomulikult tuleb olla ettevaatlik ja järgida kriisiaja reegleid, sest viirus ei ole kuhugi kadunud,” ütles Üprus.

Isamaa Kristlik Ühendus kutsub üles pingutama viiruse levikuga seotud ohtudest hoidumiseks ning järgima eriolukorras kehtestatud käitumisreegleid. Teades, et enim ohustab viirus vanemaid inimesi, juhib Isamaa kristlik ühendus tähelepanu eksiarvamusele, justkui kirikus käivad peamiselt vanemad inimesed. “Kirikud on järk-järgult muutunud ja muutuvad lähiajal veelgi enam kaasaegsete perekeskuste suunal, kus käiaksegi terve perega,” lisas Üprus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga