Foto: Eesti Uudised

Kui detsembri alguses näitas märgatavat reitingutõusu Isamaale ainult Kantar Emori erakondade küsitlus, siis nüüd kinnitab sama ka Turu-Uuringute ASi küsitlus. Mõlemal juhul on Isamaa toetus tõusnud 8%ni.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud viimane Turu-Uuringute ASi erakondade reitingu mõõtmine toimus vahemikus 13.-19. detsember. Küsitluse tulemused näitavad sarnast toetuse muutust konkureeriva Kantar Emori uuringuga.

Erakondade toetust on märkimisväärselt mõjutanud suhtumine ÜRO rändepakti. Selle valitsuses blokeerinud Isamaa toetus on kasvanud 5%lt 8%ni. Toompeal rändipakti vastase mäsu korraldanud EKRE toetus on kasvanud 21%ni.

ÜRO rändepaktiga liitumist toetanud erakonnad on kõik populaarsust kaotanud. Reformierakonna toetus on küsitluse kohaselt langenud 22%ni. SDE toetus antud uuringus on langenud 12%ni ja Eesti 200 toetus on vajunud 6%ni. Keskerakond on vaatamata rändepakti toetamisele sellest kriisist kõige kergemini läbi tulnud. Nende 25%line toetus on sisuliselt samal tasemel eelneva kuu küsitlustega, väljaarvatud oktoobri tipuga, mil see ulatus 28%ni.

Roheliste, Vabaerakonna ja Elurikkuse erakonna toetus jääb selgelt valimiskünnise alla.

Turu-Uuringute AS küsis novembri lõpus ka inimeste suhtumist ÜRO rändepaktiga liitumisse, mille kohaselt enamus inimesi seda pakti ei toeta. 56% vastajatest olid rändepaktiga liitumise vastu, 26% toetas seda ja 18% ei omanud seisukohta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga