Marko Pomerants tutvustas algaja ministri käsiraamatut

Marko esitles oma raamatut "Minu ministeeriumid" nö superministeeriumi kaht torni ühendavas galeriis. FOTO: Eesti Uudised

Neljakordne minister Marko Pomerants kutsus kolleegid ja poliitikahuvilised superministeeriumi, et tutvustada oma värsket raamatut “Minu ministeeriumid”. Markole omaselt humoorikas võtmes aga tõsistel teemadel kirjutatud raamat sobib nii algajale poliitikule käsiraamatuks kui lihtsalt Eesti poliitikaelust huvituvale valijale.

“Nii nagu ministriks saamine algab erakonna juhi telefonikõnest, ka raamat sündis telefonikõnest Markole peale Aktuaalse Kaamera otsesaadet,” meenutas kirjastaja Tiina Kaalep raamatu sünnilugu. Kirjastaja kiitis autorit ja raamatu toimetajat Toomas Matsonit, kes ühtse tiimina viisid sündinud mõtte kiiresti ja sisuka tulemuseni. “Minu ministeeriumid” on unikaalne mitmes mõttes. Esiteks on raamatu kõik eksemplarid varustatud  autori autogrammiga. Teiseks on selles raamatus kirjas kõik Eesti Vabariigi valitsuste koosseisud alates 1918. aasta veebruarist alates. “Sellest saab nüüd kõigi järgmiste Eesti poliitikaraamatute algallikas,” muigas Marko Pomerants.

“Eestis on see esimene omataoline teos, mis jäädvustab väga orginaalselt ühe poliitiku läbielamisi-seiklusi võimumaailmas,” kirjeldab uudisteost politoloog ja suhtekorraldaja Ott Lumi. Marko Pomerants on olnud sotsiaalminister, siseminister ja kahes valitsuses keskkonnaminister. Praegu on ta Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees.

Marko Pomerants rääkis hiljuti oma poliitiku elust ja ilmuvast raamatust saates Luik grillib. Pikka intervjuud saad vaadata siit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga