Isamaa ja EKRE nõustusid Keskerakonna ettepanekuga alustada koalitsioonikõnelusi

Võimaliku uue koalitsiooni majanduspeatükis ei toetatud EKRE plaani vähendada käibemaksu. FOTO: Tairo Lutter/POSTIMEES

Isamaa laiendatud eestseisus otsustas nõustuda ettepanekuga alustada koalitsiooniläbirääkimisi Keskerakonna ja EKREga.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul sai otsustamisel määravaks asjaolu, et Keskerakond ei ole tõmmanud maha punaseid jooni ning see annab võimaluse konstruktiivseteks läbirääkimisteks.

Seederi sõnul on siiski tegemist ainult mandaadiga kõneluste alustamiseks: „Isamaa lähtub kõnelustel väärtuspõhisest poliitikast ja riigi huvidest. Kõige lihtsam on oma poliitikat teostada valitsuses olles, kuid Isamaa läheb ainult sellisesse valitsusesse, mis peab silmas Eesti pikaajalist huvi ning aitab ellu viia meie programmilisi seisukohti.“

EKRE juhatus otsustas samuti Keskerakonna ettepaneku vastu võtta. EKRE esimees Mart Helme ütles ajakirjanikele, et erakonna juhatus võttis tunnise koosoleku käigus Keskerakonna pakkumise üksmeelselt vastu. Lisaks arutati EKRE jaoks olulisi teemasid, et juhatuse liikmete vahel poleks erimeelsusi, ning moodustati kõnelusteks delegatsioon.

Täna tegi Keskerakond erakonnale Isamaa ja EKRE-le ettepaneku koalitsioonikõneluste alustamiseks. Sellele eelnes Keskerakonna juhatuse koosolek.

Eelmisel nädalal sattusid valitsusläbirääkimised tupikusse, kui Reformierakond rääkis võimalike koalitsioonipartneritena kõigepealt Isamaa ja sotside duost, aga tegi seejärel koalitsiooniläbirääkimiste ettepaneku Keskerakonnale. Viimane lükkas ettepaneku tagasi, viidates, et Reformierakond on seadnud sellele liiga jäigad eeltingimused.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga