Järgmise aasta riigieelarve läheb kolmandale lugemisele

Riigikogu istungisaal FOTO:Scanpix/LIIS TREIMANN

Kolmapäeval läheb riigikogus kolmandale ehk viimasele lugemisele 2019. aasta riigieelarve, milles on kulusid ja investeeringuid plaanitud enam kui 11,3 miljardi euro eest.

Kolmas lugemine toimub kell 14 algaval istungil, kus see on 14. päevakorrapunkt kokku 32 seas, selgub riigikogu päevakorrast.

Teise lugemise läbis eelnõu 21. novembril, kui hääletati läbi toetuseta jäänud muudatusettepanekud ning lükati 51 vastu- ja 47 poolthäälega tagasi Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Reformierakonna ettepanek teine lugemine katkestada. Ka siis algas istung kell 14, teine lugemine lõpetati kell 22.

Kui tavapäraselt saab muudatusettepanekuid esitada vaid enne teist lugemist, siis riigieelarve menetluses saavad komisjonid ja fraktsioonid esitada muudatusettepanekuid ka kolmandal lugemisel. Samuti avatakse kolmandal lugemisel läbirääkimisel, mille käigus esinevad sõnavõttudega fraktsioonide esindajad.

Riigieelarve vastuvõtmiseks on vaja riigikogu lihthäälteenamust.  

Tuleva aasta eelarve eelnõu arvestab 3-protsendilise majanduskasvuga. Riigieelarve eelnõu kulude ja investeeringute maht on kokku 11,31 miljardit ja tulude maht 11,06 miljardit eurot. Eelarve on  rahandusministeeriumi metoodika järgi arvestatuna nominaalselt 133 miljoni euroga ülejäägis ja struktuurses tasakaalus. Maksukoormus jääb järgnevatel aastatel senisele tasemele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga