Reformierakondlased tahavad tšetšeenide koostöödeklaratsiooni volikogus heaks kiita

Reformierakondlaste avaldus

Kui Otepää vallavanem Kaido Tamberg sõlmis detsembri lõpus koostöölepingu Tšetšeenide turismiministri Muslim Baitazijev, olid reformierakondlased ühed esimestest, kes tõttasid seda sammu teravalt kritiseerima, nähes selles kuritegeliku võimu legaliseerimise katset. Otepää vallavalitsuse väitel sõlmiti koostöödokument sealse turismibürooga. “Umbes nagu Tšetšeenia Estravel,” kirjeldas teist osapoolt vallavanem Tamberg.

See ei veenud Reformierakonna europarlamendi saadikut Urmas Paeti, kes koostööd kõvasti kritiseeris. “Täna ei ole ju 1. aprill. Seega Otepää otsib tõsimeeli koostööd Kadõrovi režiimiga. Kõigist maailma piirkondadest valis Otepää kuritegeliku režiimi, kes otsib paaniliselt rahvusvahelist respekti,” kommenteeris teemat Urmas Paet.

Üllatuseni on Otepää vallavolikogu reformierakondlastest liikmed teinud nüüd volikogule ettepaneku Otepää-Groznõi koostöölepe ratifitseerida. Otepää vallavolikogu viis liiget: Kuldar Veere, Andres Arike, Miia Pallase, Urmas Kuldmaa ja Heikki Kadaja tegid volikogule ettepaneku Otepää valla ja Tšetšeenia Vabariigi vaheline koostöölepe ratifitseerida.

Vallavalitsuse hinnangul pole tegu ei rahvusvahelise ega isegi mitte omavalitsuste vahelise dokumendiga ja mingit ratifitseerimist see ei vaja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga