Tarmo Kõuts kandideerib kohalikel valimistel Isamaa nimekirjas Tallinnas

Tarmo Kõutsi sõnul on peab Tallinn merelinnana tegema linna avamiseks merele tänasest kordades rohkem. Foto: Peeter Langovits/Postimees

Merendusnõukoja president, viitseadmiral Tarmo Kõuts kandideerib 2021. aasta kohalikel valimistel Tallinnas Isamaa nimekirjas. Kõutsi sõnul peab Tallinnast saama Läänemere merenduse keskus ja regiooni parim merelinn.

Viitseadmiral Tarmo Kõutsi sõnul on laevandus globaalse ulatusega rahvusvaheline ärikeskkond, kus konkureerivad ettevõtted ja riigid ning ajaloolise merelinnana peab Tallinn tegema linna avamiseks merele tänasest kordades rohkem.

„Peame taastama ajaloolised sidemed linna ja mere vahel nii, nagu seda on teinud Helsingi, Stockholm, Kopenhaagen ja teised Euroopa mereriikide pealinnad. Kui vaadata Tallinna arengukava aastani 2035, siis puudub linnal visioon turismi, väikelaevanduse ja paadimajanduse elavdamiseks ning pealinna avamiseks merele,“ ütles endine kaitseväe juhataja ja Riigikogu liige.

„Tallinn on olnud sajandeid laeva- ja sadamaehituse keskus ja Eesti kaubalaevastiku baas. Lisaks on Tallinnal potentsiaal olla regiooni kõige atraktiivsem mereturismi sihtkoht. Selleks tuleb vaadata linna ja merd kui ühtset tervikut. Tähtsal kohal on sadamate ümber asuvad turismi- ja vaba aja veetmise võimalused ning väikesadamate võrgustikud. Selleks, et merendus õitseks, tuleb senisest enam panustada ka merendusega seotud infrastruktuuri,“ selgitas Kõuts.

Ta lisas, et eraldi tuleb esiplaanile tõsta haridusvaldkond. „Eestlased on olnud Euroopa üks paiksemaid mere ääres elavaid rahvaid. Meie merekultuur ja traditsioonid on väärtus, mida tasub hoida ja edasi arendada. Selle kultuuri edasikandmiseks on vaja toetada merendusega seotud noortele suunatud klubisid ja juurutada noortekeskustes merendusega seotud tegevusi,“ ütles Kõuts.

Tarmo Kõuts on sündinud Saaremaal põlises meremeeste suguvõsas ja on Eesti Merenduse Nõukoja üks loojatest. Nõukoja liikmete hulka kuuluvad merenduse eksperdid, kelle eesmärk on kujundada Eesti merenduspoliitikat ning seista selle eest, et Eesti merekultuur taaselustada. Aastatel 1990-1993 oli Tarmo Kõuts Tallinna Merekooli ülem ja Eesti Merehariduskeskuse rektor, aastatel 1993-2000 Piirivalveameti peadirektor ja aastatel 2000-2006 kaitseväe juhataja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga