Kultuuriminister Tõnis Lukase. Foto: Eesti Uudised

Valitsus kiitis täna (03.09.2020) heaks otsuse, millega muudetakse osaliselt muusika- ja ka filmivaldkonna taotlejatele kehtestatud nõudeid. Kultuuriministeerium soovib neis valdkondades avada koroonaviirusega seotud kriisi mõju leevendamiseks esimestest taotlusvoorudest jaotamata jäänud rahaliste vahendite arvelt täiendava taotlusvooru.

„Suvel taas hoogu saanud aktiivne ja mitmekülgne kultuurielu peab jätkuma ka sügisel. Riik toetab kultuurikorraldajaid, kelle tegevuse jätkumine võiks muidu sattuda väga suure küsimärgi alla. Nii saab Eesti kultuurielu kriisist väljuda vähemalt sama tugevana, kui sinna satuti või isegi tugevamana,“ ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

Muusikavaldkonnas on muudatuste eesmärk laiendada toetuse saajate sihtrühma. Võimalus toetust taotleda antakse ka neil olulistel muusikavaldkonna organisatsioonidele, kes esimesse taotlusvooru ei kvalifitseerunud. Valitsuse otsusega kaotatakse toetussumma ülempiir. See tagab organisatsioonidele, kelle kahjud on suuremad kui 15 000 eurot, võimaluse taotleda organisatsiooni jätkusuutlikkuse tagamiseks toetust kogu kahju ulatuses.

Filmivaldkonna muudatus on tehniline, sihtrühm ja toetuse saamise nõuete sisu ei muutu.

Taotlusvooru abipaketi suurus on kaks miljonit eurot.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga