Helir-Valdor Seeder: tühistame elamisload ja viisad Venemaa sõjategevuse õigustajatele

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Riigikogu Isamaa fraktsioon algatas täna välismaalaste seaduse muudatuse, millega luuakse õiguslik alus elamislubade ja viisade tühistamiseks nendele inimestele, kes toetavad avalikult Venemaa agressioonisõda Ukraina vastu.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on algatuse näol tegemist siseturvalisuse ja väärtusküsimusega. „Eesti riigil ei ole kohustust hoida riigis kodanikke, kes õigustavad Ukraina ründamist ja kes on ohuks Eesti sisejulgeolekule. Elamislubade ja viisade mitteandmine ja tühistamine agressiooni õigustajatele on seega ainuke mõistlik valik,“ rääkis Seeder.

Isamaa fraktsiooni algatatud välismaalaste seaduse muutmise seadusega täiendatakse välismaalaste seadust paragrahvidega, mis võimaldavad juhul, kui välismaalane toetab avalikult Vene Föderatsiooni agressioonisõda Ukraina vastu: lõpetada ennetähtaegselt välismaalase viibimisaja Eestis; keelduda pikaajalise viisa andmisest; keelduda pikaajalise elamisloa andmisest; tühistada tähtajalise elamisloa.

Esmaspäeval algatas Isamaa Relvaseaduse muutmise seaduse eelnõu alusel täiendatakse relvaseadust punktiga, mille kohaselt  peatatakse seoses Vene Föderatsiooni Ukraina-vastase agressioonisõjaga Vene Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi kodanike relvaload. Seaduses sätestatakse, et Eestis elavad Vene Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi kodanikud peavad hiljemalt neljateistkümne päeva jooksul käesoleva seaduse jõustumisest neile kuuluvad relvad võõrandama või andma hoiule Politsei- ja piirivalveametile siseministri poolt kehtestatud korras.

Lisaks algatati Karistusseadustiku täiendamise seaduse eelnõu, mille kohaselt keelustatakse rahvusvaheliselt levinud sümboolika avalik kasutamine eesmärgiga avaldada toetust Vene Föderatsiooni sõjategevusele Ukrainas. Selle keelu rikkujale nähakse ette kriminaalkaristused.

Kommentaarid artiklile “Helir-Valdor Seeder: tühistame elamisload ja viisad Venemaa sõjategevuse õigustajatele

 • 24. märts 2022 kell 10:59
  Permalink

  Igati õigustatud ettepanek. See seadusemuudatus tuleks kiiresti vastu võtta!

  Vasta
 • 23. märts 2022 kell 03:04
  Permalink

  Sellises küsimuses toetan ,,Isamaad”. täielikult.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga