2022. lisaeelarve menetluse käigus tänavu mais hääletas Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioon maha Isamaa ettepaneku suurendada kõrghariduse rahastus 20 miljoni euro võrra.

Eesti Uudiste andmetel otsustas valitsus eraldada käesoleval aastal kõrgharidusele täiendavad 10 miljonit eurot. Plaanitav muudatus tehakse käesoleva aasta riigieelarvele eeldatavasti juba algaval nädalal.

Kõrghariduse alarahastatus on pikaajaline probleem ning tänavu veebruaris keeldusid kõrgkoolid Riigiga halduslepinguid allkirjastamast. See aga midagi ei muutnud, sest 2022. aasta lisaeelarve menetluse käigus tänavu mais hääletas Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioon maha Isamaa ettepaneku suurendada kõrghariduse rahastus 20 miljoni euro võrra.

Toona ütles Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder, et Eesti kõrgkoolid ei ole riigiga halduslepinguid sõlminud, sest kõrgkoolide sõnul ei saa nad riigipoolse vähese rahastuse tõttu lepingutejärgseid kohustusi täita. „Piiratud on nii pakutavate valikainete mahtu kui ka eestikeelseid õppekavasid. Lisaeelarvega tuleb see probleem lahendada,“ rääkis Seeder.

Tundub, et valitsuse vahetusega on viimaseks tegudele asutud ning kõrgkoolide poolt kauaoodatud lisaraha viimaks leitakse. Koalitsioonilepingus sai Isamaa ettepanekul ka kokku lepitud, et kõrghariduse rahastamiseks suunatakse igal järgmisel aastal täiendava 15%.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga