Pühapäeval kuulutab Isamaa Naiskogu välja “Isamaa Aasta Ema 2020” konkursi võitja

Rahvastikuminister Riina Solman TLPL 10. juubeli tähistamisel nelikutega. FOTO: Jaanika Lausmäe

Sel pühapäeval kell 12.00 kuulutab Isamaa Naiskogu IREN välja “Isamaa Aasta Ema 2020” aunimetuse saaja. Aasta Ema aunimetusega kaasneb tunnustus koos 10 000 eurose preemiafondiga. Eriolukorra tõttu toimub aunimetuse ja preemia üleandmine veebi vahendusel.

Isamaa Naiskogu IREN juhi rahvastikuminister Riina Solmani sõnul tuleb märgata ja tunnustada neid emasid, kes on isikliku eeskuju ja pereväärtuste kandjana meie ühiskonna alustalaks.

“Igal aastal tunnustatakse emadepäeval meie kalleid emasid, kes on elu andjaks ja ühiskonna tugisambaks. Sel aastal pöörame erilist tähelepanu lasterikka pere emadele, kes on eriti suurt tunnustust väärt. Peame meeles pidama, et mida õnnelikumad, tugevamad ja suuremad on pered, seda kestvam on Eesti ühiskond tervikuna,” ütles Solman.

“Tõstmaks esile lasterikaste emade panust ühiskonda, anname sel aastal välja tunnustava aunimetuse ja ka rahalise auhinna. Emaks olemine ja eriti lasterikka pere emaks olemine on tõeline elutöö, mida tuleb vääriliselt tunnustada,” ütles Solman.

Isamaa Aasta Ema tiitlile kandideerimiseks peavad olema täidetud järgnevad tingimused:

  • Kandidaat peab olema Eesti Vabariigi kodanik
  • Kandidaat peab olema Isamaa Erakonna liige
  • Kandidaat peab olema vähemalt nelja lapse ema

„Isamaa Aasta Ema 2020“ kuulutatakse välja emadepäeval, 10. mail kell 12.00. Koroonaviirusest tuleneva eriolukorra tõttu toimub võitja väljakuulutamine veebi vahendusel Isamaa Facebooki lehel. Aunimetus koos rahalise preemiaga antakse üle IREN-i aastakoosolekul, mis toimub peale kogunemiskeelu leevenemist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga