Kaido Kukk: rahvusliku lennufirma puudumine on Eesti Euroopast ära lõiganud

Eesti riigile kuuluv Nordica keskendub oma äritegevuses allhangetele teistes riikides. FOTO: Konstantin Sednev / Postimees Grupp

Tallinna linnavolikogu liikme ja turismiettevõtja Kaido Kuke (Isamaa) sõnul näitab alanud kriis, kui oluline on rahvusliku lennufirma olemasolu. Rahvusliku lennufirma puudumine on reisil olevate eestlaste koju tagasipöördumise teinud väga keeruliseks.

“Kriisi puhkedes tuli järjest teateid, et välismaa lennufirmad lõpetavad Tallinnasse lendamise. Selle tulemusena on peapeale pööratud ja tühistatud sadade välismaal olevate eestlaste lennugraafikud, sest Eesti ühendused oluliste Euroopa sõlmlennujaamadega on läbi lõigatud ja inimesed on välismaale lõksu jäänud,” ütles Kukk.

Lennuliiklust on Kuke sõnul küll üle maailma kokku tõmmatud, kuid olulistel liinidel toimib see inimeste koju tagasi toomise eesmärgil. “Paraku on eestlased keskmisest eurooplasest oluliselt kehvemas seisus. Näiteks Aasiast on võimalik lennata enamustesse Euroopa olulistesse lennujaamadesse, näiteks Amsterdami, Stockholmi või Moskvasse, kus tavaolukorras on võimalik ümber istuda Tallinna lennule. Paraku ei ole tänasel päeval nendes linnades ühtegi ühendust Tallinnaga ning eestlased ei pääse tagasi kodumaale,” ütles Kukk.

Kuke sõnul näeme naaberriikide näitel, et kuigi Finnair ja SAS on ajutiselt peatanud väga palju lende, siis strateegilised ühendused Euroopa suurlinnade ning Stockholmi ja Helsingi vahel toimuvad. Seda peamiselt seetõttu, et reisil olevad inimesed saaksid koju tagasi. “Tekkinud olukord näitab, kui tähtis on riigile rahvusliku lennufirma olemasolu ja oluliste lennuliinide tööshoidmine. Kui Nordica lendaks täna Tallinna ja Euroopa vahel, mitte ei teeks peamiselt allhankeid, siis oleksid paljud lennureisijad juba muretult kodus,” lõpetas Kukk.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga