Helir-Valdor Seeder: valitsus leppis sisuliselt kokku järgmise aasta eelarve alustes

Turu-Uuringute küsitlus korraldati enne valitsuskriisi ja selle mõju pole seal veel näha. FOTO:SANDER ILVEST/EESTI MEEDIA

Valitsuskoalitsioon on sisuliselt kokku leppinud järgmise aasta riigieelarve põhipunktides, kinnitas ajakirjanikele Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder. Kuigi erakonnad panid eelarveläbirääkimistel lauale ettepanekud aktsiiside ja maksumuudatuste kohta, sätestab eelarve pigem maksurahu.

Läbirääkimiste käigus pani Isamaa ette alkoholiaktsiise langetada, Keskerakonna ettepanek oli elektriaktsiisi alla tuua ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ettepanek oli tõsta tulumaksuvaba miinimumi 540 euro tasemele, kirjutab ERR.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder kinnitas rahvusringhäälingule, et kõik need teemad olid arutelul. «Mina saan aru, et valitsus esitab eelarve nii, et neid muudatusi seal sees ei ole,» Seeder.

Mis puudutab alkoholiaktsiisi, siis Seederi sõnul ainus asi, mida valitsus teeb, on varem kokku lepitud 2019. ja 2020 aasta aktsiisitõusude ärajätmise seadustamine.

2018. aasta riigieelarve kuludeks on planeeritud 10,6 miljardit eurot ja tuludeks 10,3 miljardit eurot.

Olukorras, kus majanduskasvuks prognoosivad Eesti suurimad pangad 3,5 protsenti, hinnatõusuks üle 3 protsendi ja palgatõus püsib 6 protsendil aastas, on selge, et järgmisel aastal ületatakse riigieelarvega juba 11 miljardi euro joon.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga