Indrek Tarand kandideerib riigikogu valimistel ilmselt tuntud erakonna ridades

Indrek Tarand ei näe Vabaerakonnal ega Artur Talviku uue erakonna tegemise plaanil perspektiivi. "Igast stsenaariumist ei saa filmi," võtab ta Talviku idee lühidalt kokku. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES

Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand ütles kolmapäeval ERRi otsesaates «Otse uudistemajast», et kavatseb kandideerida riigikogu valimistel ning vihjas, et eelistab pigem mõne traditsioonilise erakonna nimekirja. Tarand vihjab võimalusele, et võib kandideerida kas Isamaa või SDE nimekirjas. 

Tarand tunnistas, et ehkki ükski erakond pole siiamaani tema südant võitnud, on talle seni kõige meeldivamad olnud nii Isamaa kui ka Sotsiaaldemokraatlik Erakond.

«Ei saa salata, et olen väga salaja pöialt hoidnud Isamaa Liidule, kes on ainuke antisovietlik ja okupatsioonivastane erakond.» Samas on eelpool nimetatud liikumises toimunud Tarandi sõnul kohati «imelik poliitika».

«Teiselt poolt on Eesti poliitikas väga suur roll Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal,» tõi Tarand välja teise eelistuse.

Tarand, keda varasemalt on seostatud Vabaerakonnaga, tunnistas, et viimasel ajal erakonnas toimunu on tema arusaama muutnud. «Kui parasjagu on pereheitmise aeg ja kui kogu energia läheb siseelu korraldamisele, siis ei ole kerge.»

Tarandi sõnul oleks just kahe esimehekandidaadiga erakonna sisevalimised esindanud vabaerakondlikkust. «Mina ei osanud seda, mis Vabaerakonnas juhtuma hakkab, maikuus ette näha. Aga ma ei olnud väga kursis erakonna siseeluga,» tunnistas Tarand.

«Artur Talvik on tore inimene, kuid kas ta antud hetkel ajab õiget asja, sellest pole ma aru saanud,» märkis Tarand. «Iga filmistsenaarium filmiks ei saa,» märkis eurosaadik.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga