Uus minister Rene Tammist ei plaani Urve Palo plaane muuta

Uus ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister, sotsiaaldemokraat Rene Tammist lubab keskenduda kolmele teemale. Foto: Joakim Klementi / Eesti Meedia

Rene Tammist andis kolmapäeval Riigikogu ees ametivande ja astus ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri ametisse. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige Tammist asub ministriametist tagasi astunud ja poliitikast lahkumisest teatanud Urve Palo asemele.

Uus minister on lubanud jätkata Urve Palo kokkulepitud poliitikat ja keskenduda kolmele teemale. Need oleksid e-riigi arendamine, sealhulgas partnerlus meie eduka start-up kogukonnaga, ekspordivõimaluste kasvatamine Eesti ettevõtetele ja energia tõhusam kasutamine hoonetes.

Tammist käis kolmapäeval koos peaminister Jüri Ratasega Kadriorus, kus president Kersti Kaljulaid ta ametisse nimetas.

Riigipea soovis uuele ministrile jõudu ning lisas, et kuna Eesti on juba jõukamate riikide hulgas, siis tuleb ettevõtluses hakata aktiivselt mõtlema ka sellele, et leida piiri tagant tootmiseks soodsamaid tingimusi, teatas presidendi pressiteenistus.

“Soovin Rene Tammistile jõudu ja jaksu ning kiiret sisseelamist uude ametisse, sest järgmise kuue kuuga peab valitsus ühiselt ellu viima veel mitmeid olulisi otsuseid,” ütles peaminister Jüri Ratas valitsuse pressiteenistuse vahendusel pärast Tammisti ametisseastumist.

Vastavalt seadusele vabastab senise ministri ja nimetab uue ametisse president. Minister astub ametisse ametivande andmisega riigikogu ees.

Enne ministriks saamist juhtis Tammist 2011. aastast Eesti Taastuvenergia Koda ning kuulus alates 2012. aastast Euroopa Liidu Energeetikasektorit Reguleerivate Asutuste Koostööameti juhatusse. Aastatel 2005-2011 töötas ta Euroopa Parlamendi Sotsiaaldemokraatide ja Demokraatide fraktsiooni tööstus-, teadus- ja energeetikakomitee nõunikuna.

Tammist on sündinud 5. juulil 1978. aastal Tartus, ta lõpetas 2001. aastal Tartu Ülikooli avaliku halduse erialal ning tal on 2004. aastast magistrikraad poliitika ja avaliku halduse erialal Manchesteri Ülikoolist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga