Õlletootjate sõnul laekub aktsiisi planeeritust 100 miljoni võrra vähem

Superalko, Alko100 Läti Ikla. FOTO: Scanpix/Mailiis Ollino

Eesti Õlletootjate Liidu prognoosi kohaselt laekub 2018. aasta riigieelarvesse alkoholiaktsiisi ligi 100 miljonit eurot vähem kui oli eelarvesse planeeritud.

“Tuginedes 2018. esimese kuue kuu reaalsetele aktsiisilaekumistele prognoosime, et kogu aasta aktsiisi laekumiseks kujuneb ligi 240 miljonit eurot,” ütles aktsiisilaekumise tulemusi Õlletootjate Liidu tegevjuht Peeter Võrk pressiteate vahendusel.

“Eesti ja Läti vaheline piirikaubandus on tekkinud ja kasvanud pooleteist aastaga väga suuremahuliseks ega ole ka ette näha, et stabiilsus või lagi oleks saavutatud. Seetõttu prognoosime, et alkoholiaktsiiside ning sellega seotud käibemaksu laekumine väheneb veel nii sel kui ka järgmistel aastatel. Ühtlasi väärib mainimist, et käesoleva aasta laekumine jääb oluliselt väiksemaks ka Rahandusministeeriumi poolt nii-öelda mitu korda korrigeeritud prognoosidest,” lisas Võrk.

Rahandusministeeriumi vähendatud prognoosi kohaselt peaks tänavu laekuma alkoholiaktsiis 332,7 miljonit eurot. Tänavu esimese kuue kuuga on riigieelarvesse laekunud 119 miljoni euro väärtuses alkoholiaktsiisi, mida on 2,4 protsenti ehk 2,9 miljonit eurot vähem kui mullu samal ajal. Võrreldes 2016. aasta kuue kuuga laekus tänavu aktsiisi 8,9 miljonit eurot vähem.

Eesti Õlletootjate Liit on alkoholitootjate katusorganisatsioon, mis esindab Eesti suurimaid õlle- ja muu lahja alkoholi tootjaid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga