Merle Jääger: kandideerin Isamaa nimekirjas, sest nad hindavad inimese sõltumatust

Merle Jääger otsustas kandideerida Riigikogu valimistel Isamaa nimekirjas. Foto: Eesti Uudised

Näitleja ja luuletaja Merle Jääger kandideerib kevadel toimuvatel Riigikogu valimistel Võru-, Valga- ja Põlvamaal Isamaa nimekirjas. Eelmistel Riigikogu valimistel oli ta Vabaerakonna kandidaat.

Merle Jääger, kelle kunstnikunimi on Merca, ütles selgituseks, et on ise rahvuslane, kes ei taha, et riik igale poole oma nina topiks. Mercale tundub, et sellist mõtteviisi esindab ainult erakond Isamaa, mille ridades on ta ka varem kandideerinud. “Eks ma olen ise paras „Seto separatist“ aga mind häirib, kui keegi kuskil nurga peal päris natslikke loosungeid karjub. Ja veel vähem meeldib mulle see, kui erakonnad pidevalt sekkuvad inimeste eraellu. Minu meelest Isamaa on ainus, kes seda ei tee,” ütles Jääger.

Merca rääkis, et ta tahaks saavutada poliitikas seda, et inimestel oleks rohkem otsustusõigust oma asjade üle. „Inimestelt ei pea kogu raha maksudena kokku koguma, et riik saaks selle ühte katlasse valada. Las nad ise otsustavad oma asjade üle,“ lisas Merca.

Isamaa peasekretär Priit Sibul kinnitas samuti, et tema arvates sobivad Merca mõtted väga hästi Isamaa plaanidega. „Võtame kasvõi pensioni II samba, milles Isamaa põhimõtteliselt ütleb ühte asja- riik ei pea liigselt sekkuma, las inimesed ise otsustavad, mis oma rahaga teha, „ ütles Sibul.

Merle Jääger, kunstnikunimega Merca, on näitleja ja luuletaja, kes on tuntud eelkõige oma punkluulega ja Seto asja ajamisega.

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga