Helir-Valdor Seeder: valitsus lähtus Eesti huvidest

Isamaa esimees Helir- Valdor Seeder Foto: Eesti Uudised

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul käitus valitsus mõistlikult ja tasakaalukalt, kui otsustas ÜRO rändepaktiga mitte liituda.

“Eesti migratsioonipoliitika kujundamine peab jääma Eesti riigi otsustada ja see on oluline osa riigi suveräänsusest. Eesti migratsioonipoliitika nurgakiviks on olnud õigus ise otsustada, keda lubada Eestisse ja keda mitte.”

Isama esimehe sõnul ei aita juriidiliselt mitmetitõlgendatavate algatustega ühinemine ja oma otsustusõiguse ebamäärane delegeerimine kaasa rahvusvahelise migratsiooni üle kontrolli saavutamisele ning on vastuolus Eesti rahvuslike huvidega.

“Välisministri soov, et vaikides ja ilma laiema aruteluta pakt heaks kiita, kukkus läbi. Arutelu näitas, et valitsusel on veel piisavalt püssirohtu Eestile oluliste küsimuste otsustamisel ja Isamaa osalemine valitsuskoalitsioonis tagas seekord vastutustundliku otsuse langetamise”

“Inimeste hirmutamine, et riikide otsustusõiguse kasutamine tähendab isolatsiooni ja soovitused, et Eesti peaks valimiseelsel ajal lõpetama riigisisesed arutelud rahvusvahelistel ja välispoliitilistel teemadel on ohtlikud ja võõrutavad inimesed aktiivsest poliitikast. Sise- ja välispoliitika vastandamine ei ole parim viis Eesti huvide kaitsmisel, peaksime sellest hoiduma,” lisas Seeder

Lisaks Eestile on USA ja kuus Euroopa riiki tatanud, et nad ei ühine ÜRO rändepaktiga ning tõenäoliselt pikeneb nende riikide loetelu lähiajal veelgi.

ÜRO rändepakt on tekitanud palju poleemikat nii selle toetajate kui ka vastaste leeris. Valitsuse otsus pakti mitte toetada on seadnud kahtluse alla välisminster Sven Mikseri (SDE) positsiooni. Samuti on tekkinud erimeelsused Reformierakonnas, kus Riigikogu fraktsiooni liikme Jürgen Ligi seisukohad ei ühti erakonna esimehe Kaja Kallase omadega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga