Kesklinna-Pirita piirile rajamist ootav jalgpallihall ei sobi oma mahult ega olemuselt kommunismiohvrite memoriaali kõrvale.

Täna Delfis ilmunud arvamusloos kritiseerib justiitsminister Maris Lauri (Reformierakond) plaani rajada Maarjamäele, kommunismiohvrite memoriaali kõrvale jalgpallihall. Samas kirjutab FC Levadia tegevjuht Sergei Hovlov-Simson, et riik ise pole Levadiale pakkunud ühtegi alternatiivset asukohta jalgpallihalli rajamiseks.

2. juunil kogunesid Tallinna linnavalitsuse ette meeleavaldusele Eesti Memento Liidu esindajad, kes nõudsid Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaalkompleksi ähvardava Levadia jalgpallihalli detailplaneeringu tühistamist. Meeleavaldusel osalenud Memento Tallinna volikogu esinaise Anne Eenpalu (Isamaa) sõnul tegi Memento juba aasta tagasi justiitsministeeriumile selgeks, et Maarjamäe memoriaali kõrvale planeeritav Levadia jalgpallihall sinna ei sobi.

2020. aasta oktoobris saavutati justiitsminister Raivo Aegi (Isamaa) algatusel ka kompromiss, mille kohaselt  Maarjamäele,  kommunismiohvrite memoriaali kõrvale rajatakse jalgpallihalli asemel FC Levadia administratiivhoone ning jalgpallihallile otsitakse uus asukoht. Rajatav büroohoone pidanuks olema plaanitavast jalgpallihallist väiksem, mistõttu sobib see Kommunismiohvrite memoriaali naabrusse paremini.

Tänavu 21. juunil tuli aga teade, et Tallinna Linnavalitus kiitis jalgpallihalli rajamise memoriaali kõrvale heaks. Seega on Eesti Vabariigi valitsus ja Tallinna Linnavalitsus mullu oktoobris sõlmitud kokkuleppest taganenud.

Miks ei ole arvestatud represseeritute esindusorganisatsioonide ja memoriaali arhitektide seisukohtadega ning miks ei ole riik kompromissi leidmiseks samme astunud?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga