Kaido Kuke hinnangul on Elroni jalgrattapileti plaan vastuolus Tallinnaga sõlmitud lepinguga

Kaido Kuke sõnul on plaan hakata tallinlastelt jalgratta eest piletitasu küsima absurdne. Foto: Eesti Uudised

Tallinna linnavolikogu liikme Kaido Kuke (Isamaa) sõnul on Elroni otsus kehtestada kõigile reisijatele oktoobrini tasuline jalgrattapilet vastuolus Elroni ja Tallinna linna vahel sõlmitud lepinguga, mille kohaselt hüvitab Tallinn Elronile linna elanikuks registreeritud isikute sõidud Tallinna sõidutsoonis.

Kukk tõi välja, et lepinguid ei saa ühepoolselt ja keset hooaega muuta ning Tallinna Linnavalitsus peaks seda Elronile meelde tuletama: „Linn on võtnud endale kohustuse kompenseerida Tallinna elanike sõidud I tsoonis. Kui Elron on asunud nüüd lepingu tingimusi ühekülgselt muutma siis peaks linnavalitsus sellele jõuliselt reageerima,“ ütles Kukk. Ta lisas, et juhul kui rattaomanikele sõidutasu kehtestamine on linna ja Elroni poolt juba varasemalt kokku lepitud, siis peaks linnavalitsus selle ka avalikult Tallinna elanikele välja ütlema.

Ta rõhutas, et plaan hakata tallinlastelt jalgratta eest piletitasu küsima on absurdne. „Tegemist on jalgratturite kottimisega. Eesmärk võiks olla ikka autokasutajad ühistransporti saada, mitte jalgratturid ühistranspordist välja visata.“

„Keset suveperioodi uue hinna kehtestamine on täielik absurd. Esmajärjekorras tuleks luua toimiv eelbroneerimise süsteem, et rattaomanik saaks vaadata, kas tema ratas rongi mahub. Kaaluda võiks ka eraldi rattavagunite loomist. Kui Elroni ainuke eesmärk on, et inimesed jätaksid oma jalgrattad rongipeatustesse, siis tuleb selleks luua vastavad tingimused ja tagada, et rattaid ei oleks võimalik varastada,“ ütles Kukk.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga