Tallinna Linnavolikogu Isamaa fraktsiooni esimeheks valiti Karl Sander Kase

Karl Sander Kase ja Urmas Reinsalu. Foto: Isamaa erakond

Tallinna Linnavolikogu Isamaa fraktsiooni hakkab juhtima Karl Sander Kase. Fraktsiooni aseesimeesteks valiti Tarmo Kruusimäe ja Olle Koop.

Karl Sander Kase sõnul vajab Tallinn eestikeelset ja eestimeelset linnajuhtimist. „Vabariigi Valitsus on kokku leppinud üleminekus eestikeelsele haridussüsteemile. Tallinn ei tohi siin kujuneda piduriks, vaid astuma samme ülemineku kiirendamiseks. See eeldab linnalt poliitilist otsust ja panustamist õpetajatesse,“ ütles Kase.

Tema hinnangul on oluline säilitada kindlameelsus ka punamonumentide saatust puudutavates otsustes. „Eesti mitmed omavalitsused on otsustanud punamonumendid kõrvaldada. Selgeid otsuseid teevad ka lätlased, mida ilmestab Riia Võidu pargi nõukogudeaegse samba lammutamine. Keskerakond aga on Tallinnas seda protsessi pidurdanud ning see on vastuvõetamatu,“ rääkis ta.

Kase rõhutas, et Tallinna üks suurimaid väljakutseid on jätkuvalt läbipaistev linnajuhtimine. „Jätkuvalt loeme meedia vahendusel korruptsioonist ja altkäemaksu juhtumitest. Jätkuvalt seatakse linna äriühingute ja sihtasutuste juhtimise eelduseks asjatundlikkusest ettepoole parteiline kuuluvus. Olukorra lahendamiseks on Isamaa fraktsioon teinud ettepaneku nimetamiskomitee loomiseks Tallinnas, et tagada linnaasutuste aus ja läbipaistev juhtimine,“ ütles Kase.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga