Urmas Reinsalu: pride-paraadid pole Eesti välispoliitika

Zürich Pride Festival paraadi osalejad. FOTO: REUTERS/Arnd Wiegmann

Välisminister Urmas Reinsalu otsustas muuta välisministeeriumi poliitikat, mille kohaselt Eesti saatkonnad osalesid varasemalt seksuaalvähemuste paraadide toetusavaldustega. Välisministri arvates on perekonnaelu korraldamine isiklik ja siseriiklik küsimus, millesse võõrad ei peaks sekkuma.

Enne tänase valitsuse moodustamist on Eesti liitunud välismaal toimuvate seksuaalvähemuste paraadide toetusavaldustega. SDE ja Reformierakonna ministrite ajal juhinduti välisministeeriumis LGBT liikumist toetavast poliitikast.”Uue ministri poliitilise suunise järgi saatkonnad pride-paraadide teemal asukohariikides Eesti Vabariigi nimel avaldusi ei tee,” ütles välisministeeriumi pressiesindaja Liisa Toots Delfile.

Reinsalu sõnul juhindutakse põhimõttest, et perekonnaseisu küsimused on esiteks isikutevahelised ja teiseks selgelt siseriiklikud küsimused, kus teistel riikidel pole kohane sekkuda mistahes moel.

“Igal inimesel on õigusriigis voli osaleda kõigil soovitud rahvakogunemistel aga osalemine Eesti riigi esindajana seksuaalvähemuste paraadidel ja vastavate avalduste tegemine pole õigustatud,” ütles Reinsalu.

Esimene säärane toetusavaldus, kuhu Eesti alla ei kirjutanud, koostati 8. juunil toimunud paraadi tarbeks Varssavis. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga